Чемпіонат світу з хокею із шайбою 2003 — 67-й чемпіонат світу з хокею із шайбою, який проходив в період з 26 квітня по 11 травня 2003 року в фінських містах Гельсінкі, Тампере та Турку. До цього Фінляндія приймала чемпіонати: 1965, 1974, 1982, 1991 та 1997 років.
Кваліфікація
Арени чемпіонату
Команди-учасниці
Група A | Група B | Група C | Група D |
| | | |
Регламент змагань
Згідно з регламентом змагань, на попередньому етапі 16 команд були поділені на 4 групи по 4 збірні, в яких змагалися за круговою системою. Команди, що посіли перші три місця в групі проходили у кваліфікаційний раунд. Останні команди в групах припиняли боротьбу за нагороди і потрапляли до втішного раунду, де змагалися за право залишитися на наступний рік в найсильнішому дивізіоні чемпіонатів світу.
У кваліфікаційному раунді 12 команд змагалися у двох групах (по 6 в кожній). Після ще трьох поєдинків на даному етапі, чотири перші команди в кожній групі потрапляли до чвертьфіналу. Інші чотири колективи припиняли участь в чемпіонаті.
Пари чвертьфіналістів утворювалися за наступним принципом: лідер однієї з кваліфікаційних груп грав з четвертою командою другої кваліфікаційної групи, 2-га — з 3-ю, 3-тя — з 2-ю і т. д. Переможці потрапляли до півфіналу, де розігрували путівку у фінал. Команди, що поступилися у півфінальних протистояннях грали матч за третє місце. А переможні 1/2 фіналу розігрували звання чемпіонів світу.
На попередньому етапі й кваліфікаційному раунді, за перемогу команді нараховувалося 2 очка, за нічию — 1, за поразку — команда не отримувала жодного очка.
Попередній раунд
Група A
27 квітня 2003 | Гельсінкі | Німеччина | – | Японія | 5:4 (4:2,0:0,1:2) |
27 квітня 2003 | Гельсінкі | Словаччина | – | Україна | 9:3 (2:0,4:2,3:1) |
|
28 квітня 2003 | Гельсінкі | Словаччина | – | Японія | 10:1 (3:1,5:0,2:0) |
|
29 квітня 2003 | Гельсінкі | Німеччина | – | Україна | 3:1 (0:1,2:0,1:0) |
|
30 квітня 2003 | Гельсінкі | Словаччина | – | Німеччина | 3:1 (0:1,2:0,1:0) |
30 квітня 2003 | Гельсінкі | Україна | – | Японія | 5:1 (2:0,2:0,1:1) |
Підсумкова таблиця
Група B
26 квітня 2003 | Тампере | США | – | Данія | 2:5 (1:3,0:1,1:1) |
26 квітня 2003 | Тампере | Росія | – | Швейцарія | 5:2 (2:1,2:1,1:0) |
|
27 квітня 2003 | Тампере | США | – | Швейцарія | 0:1 (0:1,0:0,0:0) |
27 квітня 2003 | Тампере | Росія | – | Данія | 6:1 (1:0,5:1,0:0) |
|
29 квітня 2003 | Тампере | Швейцарія | – | Данія | 6:2 (2:0,2:1,2:1) |
29 квітня 2003 | Тампере | Росія | – | США | 3:2 (0:1,2:0,1:1) |
Підсумкова таблиця
М | Збірна | М | В | Н | П | Ш | О |
1 | Росія | 3 | 3 | 0 | 0 | 14: 5 | 6 |
2 | Швейцарія | 3 | 2 | 0 | 1 | 9: 7 | 4 |
3 | Данія | 3 | 1 | 0 | 2 | 8:14 | 2 |
4 | США | 3 | 0 | 0 | 3 | 4: 9 | 0 |
Група C
26 квітня 2003 | Турку | Канада | – | Білорусь | 3:0 (2:0,0:0,1:0) |
26 квітня 2003 | Турку | Швеція | – | Латвія | 3:1 (2:1,1:0,0:0) |
|
27 квітня 2003 | Турку | Канада | – | Латвія | 6:1 (2:1,1:0,3:0) |
27 квітня 2003 | Турку | Швеція | – | Білорусь | 2:1 (1:1,0:0,1:0) |
|
29 квітня 2003 | Турку | Латвія | – | Білорусь | 4:0 (1:0,3:0,0:0) |
29 квітня 2003 | Турку | Канада | – | Швеція | 3:1 (1:0,1:0,1:1) |
Підсумкова таблиця
Група D
26 квітня 2003 | Гельсінкі | Чехія | – | Словенія | 5:2 (3:0,2:1,0:1) |
26 квітня 2003 | Гельсінкі | Фінляндія | – | Австрія | 5:1 (1:0,3:1,1:0) |
|
28 квітня 2003 | Тампере | Фінляндія | – | Словенія | 12:0 (4:0,4:0,4:0) |
28 квітня 2003 | Гельсінкі | Чехія | – | Австрія | 8:1 (1:0,5:0,2:1) |
|
29 квітня 2003 | Гельсінкі | Австрія | – | Словенія | 6:2 (1:0,2:1,3:1) |
|
30 квітня 2003 | Турку | Фінляндія | – | Чехія | 1:2 (1:0,0:1,0:1) |
Підсумкова таблиця
Турнір на вибування
2 травня 2003 | Тампере | США | – | Словенія | 7:2 (3:2,3:0,1:0) |
2 травня 2003 | Тампере | Білорусь | – | Японія | 3:1 (2:1,0:0,1:0) |
|
3 травня 2003 | Тампере | Словенія | – | Японія | 3:3 (0:2,1:0,2:1) |
3 травня 2003 | Тампере | США | – | Білорусь | 4:2 (2:2,2:0,0:0) |
|
5 травня 2003 | Тампере | Словенія | – | Білорусь | 3:4 (1:2,1:2,1:0) |
5 травня 2003 | Тампере | США | – | Японія | 8:1 (1:0,3:1,4:0) |
Підсумкова таблиця
Кваліфікаційний раунд
Команди, що посіли перші три місця у попередньому раунді переходять у кваліфікаційний раунд. У кваліфікаційному раунді команди поділені на дві групи: команди із груп A і D у групу E, а команди із груп B і C — у групу F.
Команди, що посіли перші чотири місця в обох групах E і F переходять у раунд плей-оф.
| Команда переходить у раунд плей-оф |
| Команда припиняє подальшу участь |
Група E
2 травня 2003 | Гельсінкі | Фінляндія | – | Словаччина | 1:5 (1:1,0:0,0:4) |
2 травня 2003 | Гельсінкі | Чехія | – | Україна | 5:2 (0:0,4:1,1:1) |
|
3 травня 2003 | Гельсінкі | Німеччина | – | Австрія | 5:1 (2:0,2:1,1:0) |
3 травня 2003 | Гельсінкі | Фінляндія | – | Україна | 9:0 (3:0,4:0,2:0) |
|
4 травня 2003 | Гельсінкі | Словаччина | – | Австрія | 7:1 (2:0,3:1,2:0) |
4 травня 2003 | Гельсінкі | Чехія | – | Німеччина | 4:0 (1:0,1:0,2:0) |
|
5 травня 2003 | Гельсінкі | Словаччина | – | Чехія | 3:3 (0:1,2:2,1:0) |
|
6 травня 2003 | Гельсінкі | Австрія | – | Україна | 5:2 (0:0,3:0,2:2) |
6 травня 2003 | Гельсінкі | Фінляндія | – | Німеччина | 2:2 (2:1,0:1,0:0) |
Підсумкова таблиця
Група F
2 травня 2003 | Турку | Канада | – | Данія | 2:2 (1:2,1:0,0:0) |
2 травня 2003 | Турку | Росія | – | Швеція | 2:4 (1:1,0:1,1:2) |
|
3 травня 2003 | Турку | Швейцарія | – | Латвія | 4:2 (1:1,1:1,2:0) |
3 травня 2003 | Турку | Швеція | – | Данія | 7:1 (2:1,1:0,4:0) |
|
4 травня 2003 | Турку | Росія | – | Латвія | 1:2 (0:0,0:0,1:2) |
4 травня 2003 | Турку | Канада | – | Швейцарія | 2:0 (0:0,1:0,1:0) |
|
5 травня 2003 | Турку | Канада | – | Росія | 5:2 (1:1,2:0,2:1) |
|
6 травня 2003 | Турку | Латвія | – | Данія | 4:2 (0:0,2:2,2:0) |
6 травня 2003 | Турку | Швеція | – | Швейцарія | 5:2 (1:2,1:0,3:0) |
Підсумкова таблиця
Плей-оф
Чвертьфінали |
7 травня 2003 | Турку | Канада | – | Німеччина | 3:2 ОТ (1:0,1:0,0:2,1:0) |
7 травня 2003 | Гельсінкі | Словаччина | – | Швейцарія | 3:1 (0:1,2:0,1:0) |
7 травня 2003 | Турку | Чехія | – | Росія | 3:0 (1:0,2:0,0:0) |
7 травня 2003 | Гельсінкі | Фінляндія | – | Швеція | 5:6 (3:1,2:3,0:2) |
|
Півфінали |
9 травня 2003 | Гельсінкі | Канада | – | Чехія | 8:4 (1:0,2:2,5:2) |
9 травня 2003 | Гельсінкі | Швеція | – | Словаччина | 4:1 (1:0,1:1,2:0) |
|
Матч за 3-є місце |
10 травня 2003 | Гельсінкі | Словаччина | – | Чехія | 4:2 (2:1,1:1,1:0) |
|
Фінал |
11 травня 2003 | Гельсінкі | Канада | – | Швеція | 3:2 ОТ (1:2,0:0,1:0,1:0) |
Підсумкова таблиця
Статистика
Найкращі бомбардири
Найкращі воротарі
Список п'яти найкращих воротарів, сортованих за відсотком відбитих кидків. У список включені лише ті гравці, які провели щонайменше 40 % хвилин.
Гравець | Хвл | ГП | КН | ША | %ВК |
Шон Бурк | 328 | 7 | 1.28 | 1 | .955 |
Олівер Йонас | 180 | 4 | 1.33 | 0 | .960 |
Мікаель Теллквіст | 393 | 9 | 1.37 | 0 | .940 |
Марко Бюрер | 297 | 9 | 1.82 | 1 | .934 |
Ян Лашак | 359 | 11 | 1.84 | 0 | .935 |
Найкращі гравці чемпіонату світу
Найкращими гравцями були обрані (Директорат турніру):
Найкращі гравці за версією журналістів:
- Найцінніший гравець
- Матс Сундін
Див. також
- Чемпіонат світу з хокею із шайбою 2003 (дивізіон I)
- Чемпіонат світу з хокею із шайбою 2003 (дивізіон II)
- Чемпіонат світу з хокею із шайбою 2003 (дивізіон III)
Посилання
|
---|
| Топ дивізіон | |
---|
| Фінали | |
---|
| Дивізіон I | 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022 · 2023 · 2024 · 2025 |
---|
| Дивізіон II | 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022 · 2023 · 2024 · 2025 |
---|
| Дивізіон III | 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022 · 2023 · 2024 · 2025 |
---|
| Дивізіон IV | 2020 · 2021 · 2022 · 2023 · 2024 · 2025 |
---|
|