Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Kod MKOl | USA | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998 Nagano | ||||||
Chorąży | Eric Flaim (otwarcie) | |||||
Liczba zawodników | 186 w 14 dyscyplinach | |||||
|
Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 reprezentowało 186 zawodników. Był to osiemnasty start Stanów Zjednoczonych na zimowych igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina sportowa | Konkurencja |
---|---|---|---|
Złoto | Picabo Street | Narciarstwo alpejskie | Supergigant kobiet |
Złoto | Tara Lipinski | Łyżwiarstwo figurowe | Solistki |
Złoto | Eric Bergoust | Narciarstwo dowolne | Skoki akrobatyczne mężczyzn |
Złoto | Jonny Moseley | Narciarstwo dowolne | Jazda po muldach mężczyzn |
Złoto | Nikki Stone | Narciarstwo dowolne | Skoki akrobatyczne kobiet |
Złoto | Chris Bailey Laurie Baker Alana Blahoski Lisa Brown-Miller Karyn Bye Colleen Coyne Sara DeCosta Tricia Dunn-Luoma Cammi Granato Katie King Shelley Looney Sue Merz A.J. Mleczko Tara Mounsey Vicki Movsessian Angela Ruggiero Jenny Schmidgall-Potter Sarah Tueting Gretchen Ulion Sandra Whyte | Hokej na lodzie | Kobiety |
Srebro | Michelle Kwan | Łyżwiarstwo figurowe | Solistki |
Srebro | Gordon Sheer Chris Thorpe | Saneczkarstwo | Dwójki mężczyzn |
Srebro | Chris Witty | Łyżwiarstwo szybkie | 1000 m mężczyzn |
Brąz | Mark Grimmette Brian Martin | Saneczkarstwo | Dwójki mężczyzn |
Brąz | Ross Powers | Snowboarding | Halfpipe mężczyzn |
Brąz | Shannon Dunn-Downing | Snowboarding | Halfpipe kobiet |
Brąz | Chris Witty | Łyżwiarstwo szybkie | 1500 m mężczyzn |
Wyniki reprezentantów Stanów Zjednoczonych
Biathlon
- Osobny artykuł: Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- sprint - 60. miejsce
- bieg indywidualny - 42. miejsce
- Robert Rosser
- bieg indywidualny - 69. miejsce
- Dan Westover
- sprint - 49. miejsce
- Jay Hakkinen
Dan Westover
Andrew Erickson
Robert Rosser
- sztafeta - 17. miejsce
Kobiety
- Deborah Nordyke
- sprint - 48. miejsce
- sprint - 33. miejsce
- Kara Salmela
- bieg indywidualny - 56. miejsce
- bieg indywidualny - 61. miejsce
- sprint - 58. miejsce
- bieg indywidualny - 55. miejsce
- Ntala Skinner
Stacey Wooley
Kara Salmela
Kristina Sabasteanski
- sztafeta - 15. miejsce
Bobsleje
- Osobny artykuł: Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Dwójki - 10. miejsce
- Jim Herberich
Robert Olesen
- Dwójki - 7. miejsce
- Brian Shimer
Chip Minton
Randy Jones
Garrett Hines
- Czwórki - 5. miejsce
- Jim Herberich
Darrin Steele
John Kasper
Robert Olesen
- Czwórki - 12. miejsce
Biegi narciarskie
- Osobny artykuł: Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- John Bauer
- 10 km stylem klasycznym - 41. miejsce
- Bieg łączony - 47. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 45. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 53. miejsce
- Marc Gilbertson
- 50 km stylem dowolnym - 52. miejsce
- Marcus Nash
- 10 km stylem klasycznym - 78. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 49. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 35. miejsce
- Justin Wadsworth
- 10 km stylem klasycznym - 47. miejsce
- Bieg łączony - 44. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 37. miejsce
- Patrick Weaver
- 10 km stylem klasycznym - 43. miejsce
- Bieg łączony - 40. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - DNF
- 50 km stylem dowolnym - 44. miejsce
- Marcus Nash
John Bauer
Patrick Weaver
Justin Wadsworth
- sztafeta - 17. miejsce
Kobiety
- 5 km stylem klasycznym - 67. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 52. miejsce
- Suzanne King
- 15 km stylem klasycznym - 48. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 43. miejsce
- Laura McCabe
- 5 km stylem klasycznym - 75. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 49. miejsce
- Karen Petty
- 5 km stylem klasycznym - 51. miejsce
- Bieg łączony - 52. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 47. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 41. miejsce
- Laura Wilson
- 5 km stylem klasycznym - 65. miejsce
- Bieg łączony - 57. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 53. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 36. miejsce
- Karen Petty
Suzanne King
Laura McCabe
Laura Wilson
- sztafeta - 15. miejsce
Curling
- Osobny artykuł: Curling na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Tim Somerville, Mike Peplinski, Myles Brundidge, John Gordon, Tim Solin – 4. miejsce
Kobiety
- Lisa Schoeneberg, Erika Brown, Debbie Henry, Lori Mountford, Stacy Liapis – 5. miejsce
Hokej na lodzie
- Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Tony Amonte, Bryan Berard, Keith Carney, Chris Chelios, Adam Deadmarsh, Bill Guerin, Derian Hatcher, Kevin Hatcher, Jamie Langenbrunner, Brett Hull, Pat LaFontaine, John LeClair, Brian Leetch, Mike Modano, Joel Otto, Mike Richter, Jeremy Roenick, Mathieu Schneider, Gary Suter, Keith Tkachuk, John Vanbiesbrouck, Doug Weight – 5. miejsce
Kobiety
- Chris Bailey, Laurie Baker, Alana Blahoski, Lisa Brown-Miller, Karyn Bye, Colleen Coyne, Sara DeCosta, Tricia Dunn-Luoma, Cammi Granato, Katie King, Shelley Looney, Sue Merz, A.J. Mleczko, Tara Mounsey, Vicki Movsessian, Angela Ruggiero, Jenny Schmidgall-Potter, Sarah Tueting, Gretchen Ulion, Sandra Whyte –
Kombinacja norweska
- Osobny artykuł: Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Gundersen - 34. miejsce
- Dave Jarrett
- Gundersen - 30. miejsce
- Gundersen - 20. miejsce
- Gundersen - 36. miejsce
- Dave Jarrett
Tim Tetreault
Bill Demong
Todd Lodwick
- sztafeta - 10. miejsce
Łyżwiarstwo figurowe
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- soliści - 4. miejsce
- Michael Weiss
- soliści - 7. miejsce
Kobiety
- Nicole Bobek
- solistki - 17. miejsce
- solistki -
- solistki -
Pary
- Kyoko Ina
Jason Dungjen
- Pary sportowe - 4. miejsce
- Jessica Joseph
Charles Butler
- Pary taneczne - 21. miejsce
- Jenni Meno
Todd Sand
- Pary sportowe - 8. miejsce
- Elizabeth Punsalan
Jerod Swallow
- Pary taneczne - 7. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- 1000 m - 8. miejsce
- 1500 m - 5. miejsce
- 5000 m - 14. miejsce
- 10 000 m - 8. miejsce
- Cory Carpenter
- 500 m - 36. miejsce
- 1000 m - 29. miejsce
- 1500 m - 32. miejsce
- Dave Cruikshank
- 500 m - 25. miejsce
- 500 m - 6. miejsce
- 1000 m - 7. miejsce
- 1500 m - 31. miejsce
- Nate Mills
- 1000 m - 23. miejsce
- 500 m - 23. miejsce
- 1500 m - 35. miejsce
- 5000 m - 16. miejsce
- 10 000 m - 16. miejsce
Kobiety
- Moira D’Andrea
- 500 m - 19. miejsce
- 1000 m - 9. miejsce
- 1500 m - 14. miejsce
- Kirstin Holum
- 3000 m - 6. miejsce
- 5000 m - 7. miejsce
- 3000 m - 22. miejsce
- 1000 m - 13. miejsce
- 1500 m - 8. miejsce
- 3000 m - 4. miejsce
- 5000 m - 10. miejsce
- Amy Sannes
- 500 m - 26. miejsce
- Becky Sundstrom
- 500 m - 17. miejsce
- 1000 m - 6. miejsce
- 1500 m - 12. miejsce
- 500 m - 10. miejsce
- 1000 m -
- 1500 m -
Narciarstwo alpejskie
- Osobny artykuł: Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- supergigant - 34. miejsce
- kombinacja - DNF
- Sacha Gros
- gigant - 26. miejsce
- slalom - 15. miejsce
- kombinacja - DNF
- A.J. Kitt
- zjazd - DNF
- slalom - DNF
- Andy LeRoy
- slalom - DNF
- gigant - DNF
- slalom - DNF
- zjazd - 12. miejsce
- supergigant - 8. miejsce
- gigant - DNF
- supergigant - 7. miejsce
- gigant - 20. miejsce
- zjazd - 9. miejsce
- supergigant - 13. miejsce
- Jason Rosener
- zjazd - 15. miejsce
- kombinacja - DNF
Kobiety
- zjazd - 28. miejsce
- supergigant - DNF
- kombinacja - 18. miejsce
- slalom - DNF
- gigant - DNF
- kombinacja - 7. miejsce
- zjazd - 17. miejsce
- supergigant - 32. miejsce
- kombinacja - 14. miejsce
- zjazd - 26. miejsce
- supergigant - 29. miejsce
- Tasha Nelson
- slalom - DNF
- gigant - 28. miejsce
- slalom - 13. miejsce
- gigant - DNF
- kombinacja - 9. miejsce
- gigant - DNF
- slalom - 22. miejsce
- zjazd - 6. miejsce
- supergigant -
Narciarstwo dowolne
- Osobny artykuł: Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- skoki akrobatyczne -
- skoki akrobatyczne - 21. miejsce
- jazda po muldach - 31. miejsce
- skoki akrobatyczne - 15. miejsce
- jazda po muldach - 23. miejsce
- jazda po muldach -
- skoki akrobatyczne - 5. miejsce
- Alexander Wilson
- jazda po muldach - 10. miejsce
Kobiety
- jazda po muldach - 10. miejsce
- skoki akrobatyczne - 20. miejsce
- Tracy Evans
- skoki akrobatyczne - 17. miejsce
- jazda po muldach - 8. miejsce
- skoki akrobatyczne -
- jazda po muldach - 4. miejsce
Saneczkarstwo
- Osobny artykuł: Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Larry Dolan
- jedynki - 13. miejsce
- Adam Heidt
- jedynki - 9. miejsce
- jedynki - 6. miejsce
- dwójki -
- Mark Grimmette
Mark Brian Martin
- dwójki -
Kobiety
- Bethany Calcaterra-McMahon
- jedynki - 8. miejsce
- jedynki - 7. miejsce
- Erin Warren
- jedynki - 6. miejsce
Short track
- Osobny artykuł: Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- 500 m - 7. miejsce
- 1000 m - 4. miejsce
- Scott Koons
- 1000 m - 25. miejsce
- 500 m - 22. miejsce
- 1000 m - 13. miejsce
- Dan Weinstein
- 500 m - 17. miejsce
- Andy Gabel
Tommy O’Hare
Rusty Smith
Eric Flaim
- sztafeta - 6. miejsce
Kobiety
- Erin Gleason
- 500 m - 13. miejsce
- 1000 m - 18. miejsce
- 500 m - 19. miejsce
- 1500 m - 4. miejsce
- Erin Porter
- 1000 m - 28. miejsce
- 1500 m - 28. miejsce
- Caroline Hallisey
Amy Peterson
Erin Porter
Cathy Turner
Erin Gleason
- sztafeta - 5. miejsce
Skoki narciarskie
- Osobny artykuł: Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Skocznia duża - 42. miejsce
- Skocznia normalna - 44. miejsce
- Skocznia duża - 42. miejsce
- Skocznia normalna - 30. miejsce
- Skocznia duża - 52. miejsce
- Skocznia normalna - 58. miejsce
- Randy Weber
- Skocznia normalna - 49. miejsce
- Skocznia duża - 50. miejsce
- Mike Keuler
Alan Alborn
Randy Weber
Casey Colby
- drużynowo - 12. miejsce
Snowboard
- Osobny artykuł: Snowboarding na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Mężczyźni
- Ron Chiodi
- halfpipe - 31. miejsce
- Adam Hostetter
- gigant - DNF
- gigant - 17. miejsce
- gigant - 6. miejsce
- halfpipe -
- halfpipe - 16. miejsce
Kobiety
- Cara-Beth Burnside
- halfpipe - 4. miejsce
- Barrett Christy
- halfpipe - 14. miejsce
- halfpipe -
- gigant - DNF
- gigant -DNF
- gigant - DNF
- halfpipe - 19. miejsce
- Sondra Van Ert
- gigant - 12. miejsce
Linki zewnętrzne
- Wyniki reprezentantów USA na ZIO 1998 na Sports-Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-12-29)]. (ang.)
- p
- d
- e
Letnie IO |
|
---|---|
Zimowe IO |
|
- Amerykański Komitet Olimpijski
- lista chorążych
- p
- d
- e