Rumunia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Kod MKOl | ROU | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 Londyn | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników | 104 w 75 konkurencjach w 15 dyscyplinach | |||||
|
Rumunię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 reprezentowało 104 zawodników: 54 mężczyzn i 50 kobiety. Był to 21 start reprezentacji Rumunii na letnich igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Złoto | Sandra Izbașa | Gimnastyka | skoki kobiet | 15,191 pkt[1] |
Złoto | Alin George Moldoveanu | Strzelectwo | karabin pneumatyczny 10 m mężczyzn | 702,1 pkt[2] |
Srebro | Catalina Ponor | Gimnastyka sportowa | ćwiczenia wolne kobiet | 15,200 pkt[1] |
Srebro | Alina Alexandra Dumitru | Judo | waga do 48 kg kobiet | w finałowej walce uległa Brazylijce Sarze Menezes[3] |
Srebro | Corina Caprioriu | Judo | waga do 57 kg kobiet | w finałowej walce uległa Japonce Kaori Matsumoto[3] |
Srebro | Roxana Cocoș | Podnoszenie ciężarów | waga do 69 kg kobiet | 256 kg[4] |
Srebro | Tiberiu Dolniceanu, Rareș Dumitrescu, Alexandru Sirițeanu, Florin Zalomir | Szermierka | szabla drużynowo mężczyzn | w finale ulegli zespołowi Korei Południowej 26:45[5] |
Brąz | Diana Laura Bulimar, Diana Maria Chelaru, Larisa Andrea Iordache, Sandra Izbașa, Catalina Ponor | Gimnastyka sportowa | wielobój drużynowy kobiet | 176,414 pkt[1] |
Brąz | Răzvan Constantin Martin | Podnoszenie ciężarów | waga do 69 kg mężczyzn | 332 kg[6] |
Skład kadry
Boks
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
Bogdan Juratoni | 75 kg | Abbos Atoyev 10-12 | → Nie awansował | 9. |
Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
Mihaela Lăcătuș | 60 kg | Dong Cheng 5-10 | → Nie awansowała | 9. |
Gimnastyka
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencje | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wielobój indywidualnie | Ćwiczenia wolne | Ćwiczenia na koniu z łękami | Ćwiczenia na kółkach | Ćwiczenia na poręczach | Ćwiczenia na drążku | Skoki | Wielobój drużynowy | |||||||||
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |
Flavius Koczi | 85,865 | 25. | 15,100 | 7. | 13,400 | 46. | 14,600 | 33. | 13,500 | 62. | 12,633 | 66. | 15,633 | 7. | 262,567 | 10. |
Cristian Ioan Bățagă | 14,666 | 29. | 12,700 | 55. | 14,833 | 27. | ||||||||||
Marius Daniel Berbecar | 12,733 | 54. | 14,466 | 38. | 15,233 | 16. | 13,700 | 51. | ||||||||
Ovidiu Buidoso | 14,366 | 42. | 13,766 | 36. | 14,733 | 28. | 14,066 | 40. | ||||||||
Vlad Bogdan Cotuna | 15,016 | 22. | 14,400 | 41. | 14,866 | 25. | 13,491 | 58. |
Kobiety
Zawodniczka | Wynik | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wielobój indywidualnie | Ćwiczenia wolne | Ćwiczenia na poręczach | Ćwiczenia na równoważni | Skoki | Wielobój drużynowy | |||||||
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |
Cătălina Ponor | 15,200 | 15,066 | 4. | 176,414 | ||||||||
Larisa Iordache | 57,800 | 9. | 13,800 | 32. | 14,100 | 26. | 14,200 | 6. | ||||
Diana Bulimar | 14,000 | 30. | 14,866 | 10. | ||||||||
Sandra Izbașa | 58,833 | 5. | 13,333 | 8. | 12,366 | 67. | 14,600 | 14. | 15,191 | |||
Diana Chelaru | 14,333 | 10. | 13,733 | 34. |
Judo
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Pierwsza runda repasaży | Półfinał repasaży | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Dan Fâșie | −66 kg | David Larose P 0000 – 0100 | → Nie awansował | 17. | ||||||
Daniel Brata | −100 kg | Lewan Żorżoliani P 0013 – 0102 | → Nie awansował | 17. | ||||||
Vlăduț Simionescu | +100 kg | Iurii Krakovetskii W 1001 – 0001 | Andreas Tölzer P 0000 – 1000 | → Nie awansował | 9. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Pierwsza runda repasaży | Półfinał repasaży | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | ||
Alina Alexandra Dumitru | 48 kg | Dayaris Mestre Álvarez W 1000 – 0000 | Urantsetseg Munkhbat W 0112 – 0011 | Tomoko Fukumi W 0102 – 0011 | Sarah Menezes P 0001 – 0011 | ||||
Andreea Chițu | 52 kg | Soraya Haddad W 0100 – 0000 | Ilse Heylen P 0000 – 0010 | → Nie awansowała | 9. | ||||
Corina Caprioriu | 57 kg | Wang Hui W 0102 – 0000 | Sally Raguib W 0100 – 0000 | Hedvig Karakas W 0000 – 0000 | Marti Malloy W 1001 – 0001 | Kaori Matsumoto P 1000 – 000H |
Kajakarstwo
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał A/B | Pozycja | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | |||
Ionuț Mitrea Bogdan Mada | K-2 200m | 33,978 | 5. | 34,253 | 5. | 46,495 | 5. (B) | 13. |
Iosif Chirilă | C-1 1000m | 4:05,863 | 1. | 4:07,794 | 6. | 3:59,730 | 3. (B) | 11. |
Alexandru Dumitrescu Victor Mihalachi | C-2 1000m | 3:43,787 | 4. | 3:36,551 | 3. | 3:43,005 | 7. (A) | 7. |
Traian Neagu Toni Ioneticu Ștefan Vasile Ionel Gavrilă | K-4 1000m | 3:12,371 | 4. | 2:55,027 | 5. | 2:58,223 | 8. (A) | 8. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | |||
Iuliana Paleu Irina Lauric | K-2 500m | 1:46,001 | 3. | 1:49,216 | 8. | 1:52,468 | 8. (B) | 16. |
Kolarstwo
Kolarstwo szosowe
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Andrei Nechita | wyścig ze startu wspólnego (m) | Nie ukończył wyścigu |
Lekkoatletyka
Mężczyźni
Konkurencje biegowe
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Marius Ionescu | maraton | 2:16:28 | 26. | ||||
Marius Cocioran | chód na 50 km | 3:57:33 | 39. |
Kobiety
Konkurencje biegowe
Zawodniczka | Konkurencja | 1 Runda | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Andreea Ogrăzeanu | 100 m | 11,44 | 5. | → Nie awansowała | |||
200 m | 23,46 | 6. | → Nie awansowała | ||||
Bianca Răzor | 400 m | 52,83 | 5. | → Nie awansowała | |||
Elena Mirela Lavric | 800 m | 2:01,65 | 4. | 2:00,46 | 7. | → Nie awansowała | |
Roxana Elisabeta Birca | 5000 m | 16:01,04 | 18. | → Nie awansowała | |||
Lidia Șimon | maraton | 2:32:46 | 45. | ||||
Constantina Tomescu | 2:41:34 | 86. | |||||
Angela Moroşanu | 400 m przez płotki | 56,64 | 5. | → Nie awansowała | |||
Ancuța Bobocel | 3000 m z przeszkodami | 9:31,06 | 6. | → Nie awansowała | |||
Cristina Casandra | 9:58,83 | 13. | → Nie awansowała | ||||
Claudia Ștef | chód 20 km | 1:33:56 | 38. |
Konkurencje techniczne
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Esthera Petre | skok wzwyż | 1,85 | 20. | → Nie awansowała | |
Bianca Perie | rzut młotem | 68,34 | 22. | → Nie awansowała | |
Nicoleta Grasu | rzut dyskiem | 61,86 | 14. | → Nie awansowała | |
Viorica Țigău | skok w dal | 6,21 | 24. | → Nie awansowała | |
Cristina Bujin | trójskok | X | NM | → Nie awansowała |
Piłka wodna
Turniej mężczyzn
Reprezentacja Rumunii brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego zajmując w niej piąte miejsce i nie awansując do ćwierćfinału. Ostatecznie zespół Rumunii został sklasyfikowany na 11. miejscu.
|
|
Grupa B
Drużyna | M | W | R | P | G+ | G- | G= | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Serbia | 5 | 4 | 1 | 0 | 69 | 38 | 31 | 9 |
Czarnogóra | 5 | 3 | 1 | 1 | 54 | 41 | 13 | 7 |
Węgry | 5 | 3 | 0 | 2 | 65 | 52 | 13 | 6 |
Stany Zjednoczone | 5 | 3 | 0 | 2 | 43 | 44 | −1 | 6 |
Rumunia | 5 | 1 | 0 | 4 | 48 | 55 | −7 | 2 |
Wielka Brytania | 5 | 0 | 0 | 5 | 28 | 78 | −50 | 0 |
Rozgrywki grupowe
Rumunia | 13:4 | Wielka Brytania |
Stany Zjednoczone | 10:8 | Rumunia |
Rumunia | 15:17 | Węgry |
Czarnogóra | 12:8 | Rumunia |
Rumunia | 4:12 | Serbia |
Pływanie
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Norbert Trandafir | 50m dowolnym | 22,22 | 5. | 22,30 | 16. | → Nie awansował | |
100m dowolnym | 49,02 | 17. | → Nie awansował | ||||
Dragoș Agache | 100m klasycznym | 1:02,93 | 37. | → Nie awansował | |||
Alexandru Coci | 200m motylkowym | 1:59,67 | 29. | → Nie awansował |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Camelia Potec | 200m dowolnym | 2:01,15 | 25. | → Nie awansowała | |||
400m dowolnym | 4:11,43 | 20. | → Nie awansowała | ||||
800m dowolnym | 8:38,44 | 23. | → Nie awansowała |
Podnoszenie ciężarów
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||||
Florin Croitoru | −56 kg | 121 kg | 6. | 147 kg | 9. | 268 kg | 9. |
Răzvan Constantin Martin | −69 kg | 152 kg | 2. | 180 kg | 4. | 332 kg | |
Gabriel Sîncrăian | −85 kg | → Nie sklasyfikowany |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||||
Roxana Cocoș | −69 kg | 113 kg | 4. | 143 kg | 2. | 256 kg |
Strzelectwo
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Alin George Moldoveanu | Kpn 60 | 599 | 2. | 702,1 |
Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Lucia Liliana Mihalache | skeet | 65 | 12. | → Nie awansowała |
Szermierka
- Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Miejsca 5-8. | Mecz o 5. miejsce | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Bianca Pascu | szabla indywidualnie | Zhu Min 10-15 | → Nie awansowała | → Nie awansowała | 17. | |||||
Ana Maria Brânză | szpada indywidualnie | Hsu Jo-ting 15-8 | Jana Szemiakina 13-14 | → Nie awansowała | → Nie awansowała | 9. | ||||
Simona Gherman | Corinna Lawrene 15-9 | Laura Flessel-Colovic 15-13 | Jana Szemiakina 14-15 | → Nie awansowała | → Nie awansowała | 5. | ||||
Anca Măroiu | Ołena Krywycka 15-10 | Anna Siwkowa 15-11 | Shin A-lam 14-15 | → Nie awansowała | → Nie awansowała | 5. | ||||
Ana Maria Brânză Simona Gherman Anca Măroiu Loredana Dinu | szpada drużynowo | Korea Południowa 38-45 | → Nie awansowały | Włochy 45-38 | Niemcy 36-45 | → Nie awansowały | 6. |
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Miejsca 5-8. | Mecz o 5. miejsce | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Radu Dărăban | floret indywidualnie | Choi Nicholas Edward 15-8 | Valerio Aspromonte 11-15 | → Nie awansował | → Nie awansował | 17. | ||||
Tiberiu Dolniceanu | szabla indywidualnie | Daryl Homer 11-15 | → Nie awansował | → Nie awansował | 17. | |||||
Rareș Dumitrescu | Dmytro Bojko 15-12 | Alaksandr Bujkiewicz 15-6 | Daryl Homer 15-13 | Diego Occhiuzzi 11-15 | Nikołaj Kowalow 10-15 | 4. | ||||
Florin Zalomir | Mojtaba Abedini 15-7 | Gu Bon-gil 12-15 | → Nie awansował | → Nie awansował | 17. | |||||
Tiberiu Dolniceanu Rareș Dumitrescu Alexandru Sirițeanu Florin Zalomir | szabla drużynowo | Chiny 45-30 | Rosja 45-43 | Korea Południowa 26-45 |
Tenis stołowy
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Adrian Crișan | gra pojedyncza (m) | He Zhiwen 4-2 5:11, 11:8, 11:5, 9:11, 11:8, 11:9 | Timo Boll 4-1 11:9, 8:11, 15:13, 12:10, 11:6 | Chuang Chih-yuan 0-4 3:11, 4:11, 4:11, 5:11 | → Nie awansował | 5. | ||||
Elizabeta Samara | gra pojedyncza (k) | Dina Meshref 4-1 7:11, 11:7, 13:11, 11:6, 11:8 | Tie Yana 4-2 11:9, 11:9, 11:8, 6:11, 5:11, 11:8 | Li Jiao 2-4 5:11, 11:8, 11:13, 11:6, 9:11, 7:11 | → Nie awansowała | 9. | ||||
Daniela Dodean | Tetiana Bilienko 4-3 7:11, 8:11, 11:5, 5:11, 11:7, 11:9, 11:2 | Ding Ning 0-4 4:11, 3:11, 9:11, 6:11 | → Nie awansowała | 17. |
Tenis ziemny
- Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Irina-Camelia Begu | singel | Wiktoryja Azaranka 1:6, 6:3, 1:6 | → Nie awansowała | Miejsca 33-64. | ||||
Sorana Cîrstea | Flavia Pennetta 2:6, 6:4, 2:6 | → Nie awansowała | Miejsca 33-64. | |||||
Simona Halep | Jarosława Szwiedowa 4:6, 2:6 | → Nie awansowała | Miejsca 33-64. | |||||
Sorana Cîrstea Simona Halep | debel | Serena Williams Venus Williams 3:6, 2:6 | → Nie awansowały | Miejsca 17-31. |
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Adrian Ungur | singel | Gilles Müller 3:6, 3:6 | → Nie awansował | Miejsca 33-64. | ||||
Horia Tecău Adrian Ungur | debel | Daniel Nestor Vasek Pospisil 3:6, 6:7(9) | → Nie awansowali | Miejsca 17-32. |
Wioślarstwo
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Repesaż | Półfinały A/B | Finał A/B | Miejsce | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
Marius-Vasile Cozmiuc Florin Curuea Alexandru Palamariu Cristi Ilie Pîrghie | M4- | 5:52,97 | 2. | 6:12,74 | 6. | 6:16,20 | 6.(B) | 12. |
- Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Repesaż | Finał A/B | Miejsce | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
Georgeta Damian-Andrunache Viorica Susanu | W2- | 7:05,39 | 3. | 7:08,42 | 1. | 7:37,67 | 5.(A) | 5. |
Roxana Cogianu Nicoleta Albu Cristina Grigoraș Irina Dorneanu Camelia Lupașcu Eniko Barabas Adelina Cojocariu Ioana Papuc-Rotaru Teodora Gîdoiu | W8+ | 6:16,61 | 2. | 6:16,16 | 2. | 6:17,64 | 4.A | 4. |
Zapasy
- Mężczyźni – styl klasyczny
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Alin Alexuc-Ciurariu | −96 kg | Elis Guri 0-2 | → Nie awansował | 17. |
- Mężczyźni – styl wolny
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Rareș Chintoan | −120 kg | Szabanbaj Daulet 5-6 | → Nie awansował | 10. |
Przypisy
- ↑ a b c Gymnastics – Olympic Games Artistic Gymnastics 2012 results Women [online], the-sports.org [dostęp 2012-12-13] (ang.).
- ↑ Shooting sports Olympic Games 2012 results Men [online], the-sports.org [dostęp 2012-12-13] (ang.).
- ↑ a b Olympic Games London 2012 Great Britain [online], judoinside.com [dostęp 2012-12-13] (ang.).
- ↑ Weightlifting – Olympic Games 2012 results Women [online], the-sports.org [dostęp 2012-12-13] (ang.).
- ↑ Men’s Team Sabre Olympic Fencing Londo 2012 [online], london2012.com [dostęp 2012-12-13] [zarchiwizowane z adresu 2013-01-03] (ang.).
- ↑ Weightlifting olympic Games 2012 results Men [online], the-sports.org [dostęp 2012-12-13] (ang.).
Bibliografia
- Romania at the 2012 London Summer Games [online], Sports-reference.com [dostęp 2012-12-13] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-07] (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e