Puchar Davisa 2016
Puchar Davisa 2016 – 105. edycja turnieju rozgrywanego między reprezentacjami narodowymi w męskim tenisie ziemnym w ramach Pucharu Davisa.
Grupa światowa
- Osobny artykuł: Puchar Davisa 2016 (grupa światowa).
Uczestniczące reprezentacje | |||
---|---|---|---|
Argentyna | Australia | Belgia | Chorwacja |
Czechy | Francja | Kanada | Japonia |
Kazachstan | Niemcy | Polska | Serbia |
Stany Zjednoczone | Szwajcaria | Wielka Brytania | Włochy |
Rozstawieni
Numer | Tenisiści | Osiągnięcie |
01 | Wielka Brytania | półfinał |
02 | Belgia | 1. runda |
03 | Czechy | ćwierćfinał |
04 | Szwajcaria | 1. runda |
05 | Francja | półfinał |
06 | Argentyna | zwycięstwo |
07 | Serbia | ćwierćfinał |
08 | Australia | 1. runda |
Drabinka
Pierwsza runda 4–6 marca | Ćwierćfinały 15–17 lipca | Półfinały 16–18 września | Finał 25–27 listopada | |||||||||||||||
Birmingham, Wielka Brytania (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
1 | Wielka Brytania | 3 | ||||||||||||||||
Belgrad, Serbia (ceglana) | ||||||||||||||||||
Japonia | 1 | |||||||||||||||||
1 | Wielka Brytania | 3 | ||||||||||||||||
Belgrad, Serbia (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
7 | Serbia | 2 | ||||||||||||||||
7 | Serbia | 3 | ||||||||||||||||
Glasgow, Wielka Brytania (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
Kazachstan | 2 | |||||||||||||||||
1 | Wielka Brytania | 2 | ||||||||||||||||
Pesaro, Włochy (ceglana, hala) | ||||||||||||||||||
6 | Argentyna | 3 | ||||||||||||||||
4 | Szwajcaria | 0 | ||||||||||||||||
Pesaro, Włochy (ceglana) | ||||||||||||||||||
Włochy | 5 | |||||||||||||||||
Włochy | 1 | |||||||||||||||||
Gdańsk, Polska (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
6 | Argentyna | 3 | ||||||||||||||||
6 | Argentyna | 3 | ||||||||||||||||
Zagrzeb, Chorwacja (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
Polska | 2 | |||||||||||||||||
6 | Argentyna | 3 | ||||||||||||||||
Baie-Mahault, Francja (ceglana) | ||||||||||||||||||
Chorwacja | 2 | |||||||||||||||||
Kanada | 0 | |||||||||||||||||
Trzyniec, Czechy (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
5 | Francja | 5 | ||||||||||||||||
5 | Francja | 3 | ||||||||||||||||
Hanower, Niemcy (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
3 | Czechy | 1 | ||||||||||||||||
Niemcy | 2 | |||||||||||||||||
Zadar, Chorwacja (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
3 | Czechy | 3 | ||||||||||||||||
5 | Francja | 2 | ||||||||||||||||
Kooyong, Australia (trawiasta) | ||||||||||||||||||
Chorwacja | 3 | |||||||||||||||||
Stany Zjednoczone | 3 | |||||||||||||||||
Beaverton, Stany Zjednoczone (twarda) | ||||||||||||||||||
8 | Australia | 1 | ||||||||||||||||
Stany Zjednoczone | 2 | |||||||||||||||||
Liège, Belgia (ceglana, hala) | ||||||||||||||||||
Chorwacja | 3 | |||||||||||||||||
Chorwacja | 3 | |||||||||||||||||
2 | Belgia | 2 |
Baraże o grupę światową
- Osobny artykuł: Puchar Davisa 2016 (baraże o grupę światową).
Data: 16–18 września 2016.
Osiem przegranych zespołów z pierwszej rundy pojedynków grupy światowej oraz osiem zwycięskich zespołów pierwszych grup strefowych wzięło udział w barażach o grupę światową Pucharu Davisa 2017.
|
|
Miasto | Gospodarz | Wynik | Gość | Miejsce | Nawierzchnia |
---|---|---|---|---|---|
Taszkent | Uzbekistan | 2-3 | Szwajcaria | Olympic Tennis School | Ceglana |
Ostenda | Belgia | 4-0 | Brazylia | Sleuyter Arena | Twarda (hala) |
Sydney | Australia | 3-0 | Słowacja | NSW Tennis Centre | Trawiasta |
Halifax | Kanada | 5-0 | Chile | Scotiabank Centre | Twarda (hala) |
Moskwa | Rosja | 3-1 | Kazachstan | National Tennis Center | Twarda |
Nowe Delhi | Indie | 0-5 | Hiszpania | R.K. Khanna Tennis Complex | Twarda |
Berlin | Niemcy | 3-2 | Polska | Rot-Weiss Tennis Club | Ceglana |
Osaka | Japonia | 5-0 | Ukraina | Utsubo Tennis Center | Twarda |
Strefa amerykańska
- Osobny artykuł: Puchar Davisa 2016 (strefa amerykańska).
Grupa I
|
|
2. runda baraży 28–30 października | 1. runda baraży 16–18 września | 1. runda 4–6 marca | 2. runda 15–17 lipca | |||||||||||||||||
1 | Brazylia | |||||||||||||||||||
bye | Belo Horizonte, Brazylia (twarda, hala) | |||||||||||||||||||
bye | 1 | Brazylia | 3 | |||||||||||||||||
Barbados | Portoviejo, Ekwador (ceglana) | Ekwador | 1 | |||||||||||||||||
Barbados | 0 | |||||||||||||||||||
Santo Domingo, Dominikana (ceglana) | Ekwador | 5 | ||||||||||||||||||
Barbados | 2 | |||||||||||||||||||
Dominikana | 3 | Santiago, Chile (ceglana) | ||||||||||||||||||
Chile | 5 | |||||||||||||||||||
Santiago de los Caballeros, Dominikana (ceglana) | Dominikana | 0 | Iquique, Chile (ceglana) | |||||||||||||||||
Dominikana | 1 | Chile | 3 | |||||||||||||||||
2 | Kolumbia | 4 | 2 | Kolumbia | 1 | |||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||||
2 | Kolumbia |
Grupa II
|
|
Baraże 15–17 lipca | 1. runda 4–6 marca | 2. runda 15–17 lipca | 3. runda 16–18 września | |||||||||||||||||
Lima, Peru (ceglana) | ||||||||||||||||||||
1 | Urugwaj | 2 | ||||||||||||||||||
Gwatemala, Gwatemala (twarda) | Peru | 3 | Lima, Peru (ceglana) | |||||||||||||||||
1 | Urugwaj | 1 | Peru | 4 | ||||||||||||||||
Gwatemala | 4 | Campeche, Meksyk (twarda) | 3 | Meksyk | 1 | |||||||||||||||
3 | Meksyk | 3 | ||||||||||||||||||
Gwatemala | 2 | Lima, Peru (ceglana) | ||||||||||||||||||
Peru | 3 | |||||||||||||||||||
Santa Tecla, Salwador (twarda) | 2 | Wenezuela | 2 | |||||||||||||||||
Portoryko | 2 | |||||||||||||||||||
Asunción, Paragwaj (ceglana) | 4 | Salwador | 3 | Santa Tecla, Salwador (twarda) | ||||||||||||||||
Portoryko | 0 | 4 | Salwador | 2 | ||||||||||||||||
Paragwaj | 5 | Valencia, Wenezuela (twarda) | 2 | Wenezuela | 3 | |||||||||||||||
Paragwaj | 0 | |||||||||||||||||||
2 | Wenezuela | 5 |
Grupa III
- Miejsce rozgrywek: Club de Tenis La Paz, La Paz, Boliwia[1]
- Data: 11–16 lipca 2016
- Nawierzchnia: ceglana
- Format: faza grupowa – 9 reprezentacji w dwóch grupach
- Drużyny
- Bahamy (awans do grupy II)
- Bermudy
- Boliwia (awans do grupy II)
- Kuba
- Honduras
- Jamajka
- Kostaryka
- Panama
- Trynidad i Tobago
Strefa azjatycko-australijska
- Osobny artykuł: Puchar Davisa 2016 (strefa azjatycko-australijska).
Grupa I
|
|
2. runda baraży 28–30 października | 1. runda baraży 16–18 września | 1. runda 4–6 marca | 2. runda 15–17 lipca | |||||||||||||||||
1 | Indie | |||||||||||||||||||
bye | Czandigarh, Indie (trawiasta) | |||||||||||||||||||
bye | 1 | Indie | 4 | |||||||||||||||||
Nowa Zelandia | Seul, Korea Południowa (twarda) | Korea Południowa | 1 | |||||||||||||||||
Nowa Zelandia | 1 | |||||||||||||||||||
Christchurch, Nowa Zelandia (twarda, hala) | Korea Południowa | 3 | ||||||||||||||||||
Nowa Zelandia | 5 | |||||||||||||||||||
Pakistan | 0 | Kolombo, Sri Lanka (ceglana) | ||||||||||||||||||
Pakistan | 0 | |||||||||||||||||||
Chiny | 5 | Taszkent, Uzbekistan (ceglana) | ||||||||||||||||||
Pakistan | Chiny | 2 | ||||||||||||||||||
bye | 2 | Uzbekistan | 3 | |||||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||||
2 | Uzbekistan |
Grupa II
|
|
Baraże 15–17 lipca | 1. runda 4–6 marca | 2. runda 15–17 lipca | 3. runda 16–18 września | |||||||||||||||||
Kaohsiung, Tajwan (twarda) | ||||||||||||||||||||
1 | Chińskie Tajpej | 4 | ||||||||||||||||||
Miszref, Kuwejt (twarda) | Malezja | 1 | Manila, Filipiny (ceglana, hala) | |||||||||||||||||
Malezja | 1 | 1 | Chińskie Tajpej | 3 | ||||||||||||||||
Kuwejt | 4 | Pasig, Filipiny (ceglana, hala) | 3 | Filipiny | 1 | |||||||||||||||
3 | Filipiny | 5 | ||||||||||||||||||
Kuwejt | 0 | Nonthaburi, Tajlandia (twarda) | ||||||||||||||||||
1 | Chińskie Tajpej | 3 | ||||||||||||||||||
Surakarta, Indonezja (twarda) | 2 | Tajlandia | 2 | |||||||||||||||||
Wietnam | 3 | |||||||||||||||||||
Surakarta, Indonezja (twarda) | 4 | Indonezja | 2 | Nonthaburi, Tajlandia (twarda) | ||||||||||||||||
4 | Indonezja | 5 | Wietnam | 0 | ||||||||||||||||
Sri Lanka | 0 | Nonthaburi, Tajlandia (twarda) | 2 | Tajlandia | 5 | |||||||||||||||
Sri Lanka | 2 | |||||||||||||||||||
2 | Tajlandia | 3 |
Grupa III
- Miejsce rozgrywek: Enghelab Sports Complex, Teheran, Iran[2]
- Data: 11–16 lipca 2016
- Nawierzchnia: ceglana
- Format: faza grupowa – 9 reprezentacji w dwóch grupach
- Drużyny
- Hongkong (awans do grupy II)
- Iran (awans do grupy II)
- Kambodża (spadek do Grupy IV)
- Katar
- Liban
- Singapur (spadek do Grupy IV)
- Syria
- Turkmenistan
- Wyspy Pacyfiku
Grupa IV
- Miejsce rozgrywek: Al-Hussein Sport City, Amman, Jordania[3]
- Data: 11–16 lipca 2016
- Nawierzchnia: ceglana
- Format: faza grupowa – 9 reprezentacji w czterech grupach
- Drużyny
- Arabia Saudyjska
- Bahrajn
- Irak
- Jordania (awans do grupy III)
- Mongolia
- Mjanma
- Oman
- Tadżykistan
- Zjednoczone Emiraty Arabskie (awans do grupy III)
Strefa europejsko-afrykańska
- Osobny artykuł: Puchar Davisa 2016 (strefa europejsko-afrykańska).
Grupa I
|
|
2. runda baraży 16–18 września/28–30 października | 1. runda baraży 16–18 września | 1. runda 4–6 marca | 2. runda 15–17 lipca | |||||||||||||||||
1 | Hiszpania | |||||||||||||||||||
bye | Kluż-Napoka, Rumunia (twarda, hala) | |||||||||||||||||||
bye | 1 | Hiszpania | 4 | |||||||||||||||||
Słowenia | Arad, Rumunia (twarda, hala) | Rumunia | 1 | |||||||||||||||||
Rumunia | 4 | |||||||||||||||||||
Viana do Castelo, Portugalia (ceglana) | Słowenia | 1 | ||||||||||||||||||
Słowenia | 0 | |||||||||||||||||||
Portugalia | 5 | |||||||||||||||||||
4 | Ukraina | |||||||||||||||||||
bye | Kijów, Ukraina (twarda) | |||||||||||||||||||
bye | 4 | Ukraina | 3 | |||||||||||||||||
Portugalia | Guimarães, Portugalia (twarda, hala) | Austria | 2 | |||||||||||||||||
Portugalia | 1 | |||||||||||||||||||
Austria | 4 | |||||||||||||||||||
Kazań, Rosja (twarda, hala) | ||||||||||||||||||||
Rosja | 5 | |||||||||||||||||||
Båstad, Szwecja (ceglana) | Szwecja | 0 | Moskwa, Rosja (twarda) | |||||||||||||||||
Szwecja | 0 | Rosja | 4 | |||||||||||||||||
3 | Holandia | 5 | 3 | Holandia | 1 | |||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||||
Ramat ha-Szaron, Izrael (twarda) | 3 | Holandia | ||||||||||||||||||
Szwecja | 1 | |||||||||||||||||||
Izrael | 3 | Budapeszt, Węgry (ceglana, hala) | ||||||||||||||||||
Węgry | 3 | |||||||||||||||||||
Izrael | 2 | Budapeszt, Węgry (ceglana) | ||||||||||||||||||
Izrael | Węgry | 0 | ||||||||||||||||||
bye | 2 | Słowacja | 3 | |||||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||||
2 | Słowacja |
Grupa II
|
|
Grupa III Europa
- Miejsce rozgrywek: Tere Tennis Centre, Tallinn, Estonia[4]
- Data: 2–5 marca 2016
- Nawierzchnia: twarda (hala)
- Format: faza grupowa – 15 reprezentacji w czterech grupach
- Drużyny
- Albania
- Andora
- Armenia
- Cypr (awans do grupy II)
- Czarnogóra
- Estonia (awans do grupy II)
- Grecja
- Irlandia
- Islandia
- Kosowo
- Liechtenstein
- Macedonia Północna
- Malta
- Mołdawia
- San Marino
Grupa III Afryka
- Miejsce rozgrywek: Antanarivo University, Antananarywa, Madagaskar[5]
- Data: 11–16 lipca 2016
- Nawierzchnia: ceglana
- Format: faza grupowa – 10 reprezentacji w dwóch grupach
- Drużyny
- Algieria
- Benin
- Botswana
- Kamerun
- Kenia
- Madagaskar (awans do grupy II)
- Maroko (awans do grupy II)
- Mozambik
- Namibia
- Nigeria
Zobacz też
Przypisy
- ↑ Group III 2016 – Americas. daviscup.com. [dostęp 2016-01-04]. (ang.).
- ↑ Group III 2016 – Asia/Oceania. daviscup.com. [dostęp 2016-01-04]. (ang.).
- ↑ Group IV 2016 – Asia/Oceania. daviscup.com. [dostęp 2016-01-04]. (ang.).
- ↑ Group III 2016 – Europe. daviscup.com. [dostęp 2016-01-04]. (ang.).
- ↑ Group III 2016 – Africa. daviscup.com. [dostęp 2016-01-04]. (ang.).
Bibliografia
- Oficjalna strona Pucharu Davisa. [dostęp 2016-01-04].