Mistrzostwa Europy w Judo 2017
| |||
Dyscyplina | Judo | ||
---|---|---|---|
Organizator | Polska | ||
Szczegóły turnieju | |||
Pierwsze zawody | 20 kwietnia 2017 | ||
Zamknięcie (finał) | 23 kwietnia 2017 |
66. Mistrzostwa Europy w Judo odbyły się w dniach 20–23 kwietnia 2017 w Warszawie w hali Torwar.
Medaliści
Mężczyźni
Kobiety
Tabela medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Francja | 3 | 3 | 2 | 8 |
2 | Rosja | 2 | 4 | 4 | 10 |
3 | Gruzja | 2 | 1 | 1 | 4 |
Ukraina | 2 | 1 | 1 | 4 | |
5 | Azerbejdżan | 2 | 0 | 3 | 5 |
6 | Holandia | 1 | 1 | 1 | 3 |
7 | Słowenia | 1 | 1 | 0 | 2 |
8 | Kosowo | 1 | 0 | 1 | 2 |
9 | Białoruś | 1 | 0 | 0 | 1 |
Serbia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
11 | Niemcy | 0 | 3 | 2 | 5 |
12 | Bułgaria | 0 | 1 | 0 | 1 |
Polska | 0 | 1 | 0 | 1 | |
14 | Chorwacja | 0 | 0 | 3 | 3 |
Węgry | 0 | 0 | 3 | 3 | |
16 | Wielka Brytania | 0 | 0 | 2 | 2 |
17 | Austria | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bośnia i Hercegowina | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Czechy | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Hiszpania | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Portugalia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Rumunia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Słowacja | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Szwajcaria | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Szwecja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Terminarz
Data | Konkurencja | Godzina | |
---|---|---|---|
20 kwietnia | do 48 kg kobiet | 11:00 | Eliminacje |
16:00 | Runda Finałowa | ||
do 52 kg kobiet | 11:00 | Eliminacje | |
16:00 | Runda Finałowa | ||
do 57 kg kobiet | 11:00 | Eliminacje | |
16:00 | Runda Finałowa | ||
do 60 kg mężczyzn | 11:00 | Eliminacje | |
16:00 | Runda Finałowa | ||
do 66 kg mężczyzn | 11:00 | Eliminacje | |
16:00 | Runda Finałowa | ||
21 kwietnia | do 63 kg kobiet | 11:00 | Eliminacje |
16:00 | Runda Finałowa | ||
do 70 kg kobiet | 11:00 | Eliminacje | |
16:00 | Runda Finałowa | ||
do 73 kg mężczyzn | 11:00 | Eliminacje | |
16:00 | Runda Finałowa | ||
do 81 kg mężczyzn | 11:00 | Eliminacje | |
16:00 | Runda Finałowa | ||
22 kwietnia | do 78 kg kobiet | 11:00 | Eliminacje |
16:00 | Runda Finałowa | ||
powyżej 78 kg kobiet | 11:00 | Eliminacje | |
16:00 | Runda Finałowa | ||
do 90 kg mężczyzn | 11:00 | Eliminacje | |
16:00 | Runda Finałowa | ||
do 100 kg mężczyzn | 11:00 | Eliminacje | |
16:00 | Runda Finałowa | ||
powyżej 100 kg mężczyzn | 11:00 | Eliminacje | |
16:00 | Runda Finałowa | ||
23 kwietnia | turnieje drużynowe mężczyzn i kobiet | 11:00 | Eliminacje |
16:00 | Runda Finałowa |
Polacy
Zawodnik / Zawodniczka | Konkurencja | 1/32 finału | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Repasaż | Półfinał | Finał / 3. miejsce | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Patryk Wawrzyczek | do 66 kg | – | Zantaraja P 000–010 | Nie zakwalifikował się | |||||
Aleksander Beta | do 66 kg | – | Lukoševičius W 110–000 | Chan-Magomiedow P 000–020 | Nie zakwalifikował się | ||||
Jakub Kubieniec | do 81 kg | Wolny los | Martinho P 000–010 | Nie zakwalifikował się | |||||
Damian Szwarnowiecki | do 81 kg | Wolny los | Došen W 110–000 | Chubiecow P 000–010 | Nie zakwalifikował się | ||||
Piotr Kuczera | do 90 kg | Wolny los | Žilka W 010–000 | Chałmurzajew P 000–010 | Nie zakwalifikował się | ||||
Patryk Ciechomski | do 90 kg | Wolny los | Kaljulaid P 000–110 | Nie zakwalifikował się | |||||
Jakub Wójcik | do 100 kg | Fara P 000–100 | Nie zakwalifikował się | ||||||
Maciej Sarnacki | powyżej 100 kg | – | Allerstorfer W 100–000 | Bor W 100–000 | Sadiković W 100–000 | – | Okruaszwili P 000–020 | Krpálek P 000–100 | |
Kamil Grabowski | powyżej 100 kg | – | Adıyaman W 110–000 | Tusziszwili P 000–110 | Nie zakwalifikował się | ||||
Polska | turniej drużynowy | – | Węgry P 2–3 | Nie zakwalifikowali się | |||||
Ewa Konieczny | do 48 kg | – | Diogo W 010–000 | Czerniak P 000–010 | Nie zakwalifikowała się | ||||
Karolina Pieńkowska | do 52 kg | – | Giles P 000–020 | Nie zakwalifikowała się | |||||
Agata Perenc | do 52 kg | – | Keliger W 010–000 | Krasniqi P 000–100 | Nie zakwalifikowała się | ||||
Julia Kowalczyk | do 57 kg | – | Bergstra P 000–020 | Nie zakwalifikowała się | |||||
Anna Borowska | do 57 kg | – | Wolny los | Gjakova P 030–100 | Nie zakwalifikowała się | ||||
Karolina Tałach | do 63 kg | – | Vermeer W 100–000 | Schlesinger P 000–110 | Nie zakwalifikowała się | ||||
Agata Ozdoba | do 63 kg | – | Wolny los | Unterwurzacher P 000–110 | Nie zakwalifikowała się | ||||
Katarzyna Kłys | do 70 kg | – | Wolny los | Ausma W 100–000 | Matić P 000–010 | Samardžić W 010–000 | – | Gahié P 000–110 | |
Beata Pacut | do 78 kg | – | Powell P 000–100 | Nie zakwalifikowała się | |||||
Polska | turniej drużynowy | – | Wolny los | – | Niemcy W 3–2 | Francja P 0–5 |
Bibliografia
- Oficjalna strona mistrzostw
- Oficjalna strona Europejskiej Unii Judo
- p
- d
- e
|
- p
- d
- e
- Igrzyska olimpijskie
- Mistrzostwa świata
- Mistrzostwa świata juniorów
- Mistrzostwa Europy
- Mistrzostwa Azji
- Mistrzostwa Afryki
- Mistrzostwa panamerykańskie
- Mistrzostwa Oceanii
- Mistrzostwa Ameryki Południowej
- Mistrzostwa Polski
- Akademickie mistrzostwa świata
- Wojskowe mistrzostwa świata
- Mistrzostwa Wspólnoty Narodów
Igrzyska | |||
---|---|---|---|
Świat |
|