Svømming under VM i svømmesport 2024 – 4 x 100 meter medley stafett menn
Svømming under VM i svømmesport 2024 – 4 x 100 meter medley stafett menn | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 4 x 100 meter medley stafett menn | ||
Arrangement | VM i svømming 2024 | ||
Sted | Doha, Qatar | ||
Arena | Aspire Dome | ||
Dato | 18. februar (forsøksheat og finale) | ||
Deltakere | 88 | ||
Deltakernasjoner | 22 | ||
Vinnertid | 3,29,80 | ||
Medaljevinnere | |||
USA Hunter Armstrong, Nic Fink, Zach Harting, Matt King, Jack Aikinsa , Jake Fostera , Shaine Casasa , Luke Hobsona | |||
Nederland Kai van Westering, Arno Kamminga, Nyls Korstanje, Stan Pijnenburg, Caspar Corbeaua | |||
Italia Michele Lamberti, Nicolò Martinenghi, Gianmarco Sansone, Alessandro Miressi, Ludovico Vibertia , Federico Burdissoa a Svømmere som bare deltok i forsøksheat og mottok medaljer. | |||
Forrige | Fukuoka 2023 | ||
Neste | Singapore 2025 |
VM i svømmesport 2024 Doha, Qatar | |||
---|---|---|---|
Stuping | |||
Individuelt | |||
1 m | menn | kvinner | |
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Synkron | |||
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Mixed | 3 m | 10 m | |
Lag | |||
Maratonsvømming | |||
5 km | menn | kvinner | |
10 km | menn | kvinner | |
Lag | lag | ||
Svømming | |||
Fristil | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
Ryggsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Brystsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Butterfly | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Individuell medley | |||
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
Fristafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
mixed | |||
4×200 m | menn | kvinner | |
Medleystafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
mixed | |||
Synkronsvømming | |||
Solo menn | teknisk | fri | |
Solo kvinner | teknisk | fri | |
Duett mix | teknisk | fri | |
Duett kvinner | teknisk | fri | |
Lag | teknisk | fri | |
Lag | akrobatisk | ||
Vannpolo | |||
|
4 x 100 meter medley stafett menn er en svømmeøvelse ble arrangert under VM i svømmesport 2024 i Doha, Qatar 18. februar 2024.
Rekorder
Før konkurransene var gjeldende verdens- og mesterskapsrekorder som følger:[1]
Nasjon | Tid | Sted | Dato | |
---|---|---|---|---|
Verdensrekord | USA | 3.26,78 | Tokyo, Japan | 1. august 2021 |
Mesterskapsrekord | USA | 3.27,20 | Fukuoka, Japan | 30. juli 2023 |
Resultater
Forsøksheat
Forsøksheatene startet klokken 10:09.[2]
Plass | Heat | Bane | Nasjon | Svømmere | Tis | Note |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 4 | USA | Jack Aikins (53.84) Jake Foster (59.45) Shaine Casas (50.99) Luke Hobson (48.25) | 3:32.53 | Q |
2 | 1 | 4 | Nederland | Kai van Westering (54.11) Caspar Corbeau (59.02) Nyls Korstanje (51.42) Stan Pijnenburg (48.34) | 3:32.89 | Q, NR |
3 | 2 | 7 | Spania | Hugo González (53.19) Carles Coll Martí (1:00.56) Mario Molla Yanes (51.69) Sergio De Celis Montalban (48.13) | 3:33.57 | Q |
4 | 3 | 2 | Polen | Ksawery Masiuk (53.57) Jan Kałusowski (1:00.44) Jakub Majerski (51.29) Kamil Sieradzki (48.49) | 3:33.79 | Q |
5 | 3 | 3 | Canada | Blake Tierney (53.98)) James Dergousoff (1:00.77) Finlay Knox (51.90) Javier Acevedo (47.51) | 3:34.16 | Q |
6 | 3 | 6 | Italia | Michele Lamberti (54.23) Ludovico Blu Art Viberti (59.19) Federico Burdisso (52.25) Alessandro Miressi (48.53) | 3:34.20 | Q |
7 | 2 | 6 | Østerrike | Bernhard Reitshammer (54.77) Valentin Bayer (1:00.21) Simon Bucher (51.38) Heiko Gigler (47.93) | 3:34.29 | Q |
8 | 3 | 7 | Irland | Conor Ferguson (54.04) Darragh Greene (1:00.16) Max McCusker (51.83) Shane Ryan (48.94) | 3:34.97 | Q |
9 | 3 | 5 | Australia | Bradley Woodward (54.17) Sam Williamson (59.11) Kai James Taylor (53.64) Jack Cartwright (48.63) | 3:35.55 | |
10 | 3 | 1 | Portugal | Gabriel Lopes (54.80) Francisco Robalo Quintas (1:01.15) Diogo Ribeiro (51.26) Miguel Nascimento (48.42) | 3:35.63 | =NR |
11 | 2 | 5 | Sør-Korea | Lee Ju-ho (54.10) Choi Dong-yeol (1:00.07) Yang Jae-hoon (52.95) Hwang Sun-woo (48.73) | 3:35.85 | |
12 | 3 | 4 | Kina | Xu Yifan (56.44) Dong Zhihao (59.23) Wang Xizhe (52.76) Ji Xinjie (48.25) | 3:36.68 | |
13 | 2 | 2 | Ungarn | Adam Jaszo (54.89) Daniel Sos (1:01.66) Richard Marton (52.50) Nandor Nemeth (47.81) | 3:36.86 | |
14 | 2 | 1 | Mexico | Diego Camacho Salgado (55.83) Miguel Alejandro de Lara Ojeda (1:00.52) Jorge Iga (52.46) Andres Dupont Cabrera (48.07) | 3:36.88 | NR |
15 | 2 | 9 | Hellas | Evangelos Makrygiannis (53.61) Arkadios Aspougalis (1:01.97) Konstantinos Emmanouil Stamou (52.58) Stergios Marios Bilas (48.95) | 3:37.11 | |
16 | 3 | 0 | Sør-Afrika | Pieter Coetze (53.69) Matthew Randle (1:02.83) Chad le Clos (51.60) Clayton Jimmie (49.17) | 3:37.29 | |
17 | 1 | 3 | Bulgaria | Kaloyan Levterov (56.10) Lyubomir Epitropov (1:00.65) Josif Miladinov (52.61) Kaloyan Bratanov (48.56) | 3:37.92 | |
18 | 1 | 5 | Serbia | Velimir St Jepanovic (55.79) Uros Zivanovic (1:02.42) Durde Matic (51.89) Andrej Barna (47.88) | 3:37.98 | NR |
19 | 2 | 8 | Kasakhstan | Yegor Popov (55.86) Arsen Kozhakhmetov (1:01.92) Maxim Skazobtsov (52.92) Adilbek Mussin (48.51) | 3:39.21 | |
20 | 2 | 3 | Japan | Osamu Kato (54.55) Ikuru Hiroshima (1:01.28) Nao Horomura (53.00) Riki Abe (51.08) | 3:39.91 | |
21 | 2 | 0 | Thailand | Ratthawit Thammananthachote (58.54) Dulyawat Kaewsriyong (1:07.07) Navaphat Wongcharoen (54.22) Tonnam Kanteemool (51.69) | 3:51.52 | |
22 | 3 | 9 | Vietnam | Tran Hung Nguyen (1:00.72) Pham Thanh Bao (1:04.05) Nguyen Hoang Khang (58.70) Ngo Dinh Chuyen (54.52) | 3:57.99 | |
– | 3 | 8 | Sverige | Startet ikke |
Finale
Finalen startet klokken 20:37.[3]
Plass | Bane | Nasjon | Svømmere | Tid | Note |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | USA | Hunter Armstrong (53.15) Nic Fink (58.20) Zach Harting (51.13) Matt King (47.32) | 3:29.80 | |
02 | 5 | Nederland | Kai van Westering (53.84) Arno Kamminga (58.23) Nyls Korstanje (51.12) Stan Pijnenburg (48.04) | 3:31.23 | NR |
03 | 7 | Italia | Michele Lamberti (54.28) Nicolò Martinenghi (57.97) Gianmarco Sansone (52.14) Alessandro Miressi (47.20) | 3:31.59 | |
4 | 2 | Canada | Blake Tierney (53.65)) James Dergousoff (59.89) Finlay Knox (51.60) Javier Acevedo (47.75) | 3:32.89 | |
5 | 3 | Spania | Hugo González (53.11) Carles Coll Martí (1:00.88) Mario Molla Yanes (51.14) Sergio De Celis Montalban (48.07) | 3:33.20 | |
6 | 1 | Østerrike | Bernhard Reitshammer (54.72) Valentin Bayer (1:00.61) Simon Bucher (51.27) Heiko Gigler (48.02) | 3:34.62 | |
7 | 8 | Irland | Conor Ferguson (54.46) Darragh Greene (1:00.20) Max McCusker (51.78) Shane Ryan (48.84) | 3:35.28 | |
6 | Polen | Ksawery Masiuk (53.55) Jan Kałusowski Jakub Majerski Kamil Sieradzki | Diskvalifisert |