Australian Open 1996 (mannendubbel)
Stefan Edberg en Petr Korda wonnen de dubbelspeltitel door in de finale te winnen van het duo Sébastien Lareau en Alex O’Brien met 7-5, 7-5, 4-6, 6-1
Zie Australian Open 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Zie ook mannen, vrouwen, vrouwendubbel en gemengddubbel.
Geplaatste teams
Nr. | Team | Rank | Resultaat | Uitgeschakeld door | Nr. | Team | Rank | Resultaat | Uitgeschakeld door |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Todd Woodbridge Mark Woodforde | 3 | Eerste ronde | Joshua Eagle Andrew Florent | 9. | Rick Leach Scott Melville | 39 | Kwartfinale | Stefan Edberg Petr Korda |
2. | Jacco Eltingh Paul Haarhuis | 6 | Derde ronde | Martin Damm Jim Grabb | 10. | Luis Lobo Javier Sánchez | 53 | Tweede ronde | Sébastien Lareau Alex O’Brien |
3. | Mark Knowles Daniel Nestor | 16 | Kwartfinale | Guy Forget Jakob Hlasek | 11. | Alt. | |||
4. | Patrick Galbraith Andrej Olchovski | 18 | Halve finale | Stefan Edberg Petr Korda | 12. | Guy Forget Jakob Hlasek | 58 | Halve finale | Sébastien Lareau Alex O’Brien |
5. | Cyril Suk Daniel Vacek | 19 | Derde ronde | Scott Draper Jason Stoltenberg | 13. | Wayne Ferreira Jevgeni Kafelnikov | 67 | Derde ronde | Mark Knowles Daniel Nestor |
6. | Byron Black Grant Connell | 24 | Tweede ronde | Marc-Kevin Goellner David Prinosil | 14. | Jan Apell Jonas Björkman | 70 | Derde ronde | Patrick Galbraith Andrej Olchovski |
7. | Tommy Ho Brett Steven | 33 | Derde ronde | Sébastien Lareau Alex O’Brien | 15. | Mark Keil Jeff Tarango | 73 | Derde ronde | Stefan Edberg Petr Korda |
8. | Patrick McEnroe Sandon Stolle | 37 | Tweede ronde | Peter Tramacchi Michael Tebbutt | 16. | Mark Philippoussis Patrick Rafter | 75 | Tweede ronde | Teruggetrokken |
Finales
Halve finale | Finale | |||||||||||||||
Stefan Edberg Petr Korda | 6 | 7 | 6 | |||||||||||||
4 | Patrick Galbraith Andrej Olchovski | 2 | 62 | 3 | ||||||||||||
Stefan Edberg Petr Korda | 7 | 7 | 4 | 6 | ||||||||||||
Sébastien Lareau Alex O’Brien | 5 | 5 | 6 | 1 | ||||||||||||
12 | Guy Forget Jakob Hlasek | 3 | 7 | 6 | 2 | 4 | ||||||||||
Sébastien Lareau Alex O’Brien | 6 | 5 | 3 | 6 | 6 |
Bovenste helft
Deel 1
Eerste ronde | Tweede ronde | Derde ronde | Kwartfinale | ||||||||||||||||||||||||
1 | T Woodbridge M Woodforde | 2 | 7 | 8 | |||||||||||||||||||||||
J Eagle A Florent | 6 | 5 | 10 | J Eagle A Florent | 6 | 3 | 2 | ||||||||||||||||||||
S Edberg P Korda | 6 | 6 | S Edberg P Korda | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
V Flégl D Norman | 2 | 2 | S Edberg P Korda | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
D Johnson K Thorne | 3 | 6 | 7 | 15 | M Keil J Tarango | 1 | 4 | ||||||||||||||||||||
C Brandi M Ondruska | 6 | 4 | 9 | C Brandi M Ondruska | 6 | 66 | 2 | ||||||||||||||||||||
L Bale B Haygarth | 3 | 4 | 15 | M Keil J Tarango | 4 | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||
15 | M Keil J Tarango | 6 | 6 | S Edberg P Korda | 6 | 6 | 7 | ||||||||||||||||||||
9 | R Leach S Melville | 6 | 6 | 9 | R Leach S Melville | 4 | 4 | 5 | |||||||||||||||||||
WC | R Fromberg J Ireland | 4 | 3 | 9 | R Leach S Melville | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
J Frana N Pereira | 6 | 6 | J Frana N Pereira | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||||
M Lucena B MacPhie | 1 | 3 | 9 | R Leach S Melville | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
WC | P Tramacchi M Tebbutt | 6 | 7 | WC | P Tramacchi M Tebbutt | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||
T Nijssen G Van Emburgh | 4 | 65 | WC | P Tramacchi M Tebbutt | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
WC | N Borwick A Painter | 1 | 64 | 8 | P McEnroe S Stolle | 4 | 4 | ||||||||||||||||||||
8 | P McEnroe S Stolle | 6 | 7 |
Deel 2
Eerste ronde | Tweede ronde | Derde ronde | Kwartfinale | ||||||||||||||||||||||||
4 | P Galbraith A Olchovski | 7 | 4 | 8 | |||||||||||||||||||||||
L-A Wahlgren F Wibier | 5 | 6 | 6 | 4 | P Galbraith A Olchovski | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
L Jensen M Jensen | 4 | 61 | R Gilbert G Raoux | 4 | 4 | ||||||||||||||||||||||
R Gilbert G Raoux | 6 | 7 | 4 | P Galbraith A Olchovski | 63 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
P Kilderry N Marques | 2 | 2 | 14 | J Apell J Björkman | 7 | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||
J-L de Jager G Muller | 6 | 6 | J-L de Jager G Muller | 4 | 2 | ||||||||||||||||||||||
P Nyborg M Tillström | 7 | 3 | 9 | 14 | J Apell J Björkman | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
14 | J Apell J Björkman | 63 | 6 | 11 | 4 | P Galbraith A Olchovski | 7 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Alt. | C Ferreira A Kitinov | 4 | 4 | WC | S Draper J Stoltenberg | 5 | 2 | 4 | |||||||||||||||||||
WC | S Draper J Stoltenberg | 6 | 6 | WC | S Draper J Stoltenberg | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||
B Behrens J Waite | 63 | 1 | O Delaître F Santoro | 5 | 3 | ||||||||||||||||||||||
O Delaître F Santoro | 7 | 6 | WC | S Draper J Stoltenberg | 6 | 4 | 7 | ||||||||||||||||||||
T Henman A Richardson | 3 | 5 | 5 | C Suk D Vacek | 4 | 6 | 5 | ||||||||||||||||||||
WC | J Holmes T Larkham | 6 | 7 | WC | J Holmes T Larkham | 4 | 66 | ||||||||||||||||||||
W Black D Wheaton | 2 | 1 | 5 | C Suk D Vacek | 6 | 7 | |||||||||||||||||||||
5 | C Suk D Vacek | 6 | 6 |
Onderste helft
Deel 3
Eerste ronde | Tweede ronde | Derde ronde | Kwartfinale | ||||||||||||||||||||||||
6 | B Black G Connell | 5 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||||
K Kinnear D Randall | 7 | 1 | 2 | 6 | B Black G Connell | 6 | 65 | 6 | |||||||||||||||||||
M-K Goellner D Prinosil | 6 | 6 | M-K Goellner D Prinosil | 3 | 7 | 8 | |||||||||||||||||||||
A Kratzmann J Morgan | 4 | 4 | M-K Goellner D Prinosil | 3 | 7 | 2 | |||||||||||||||||||||
WC | H Denman M Draper | 4 | 2 | 12 | G Forget J Hlasek | 6 | 65 | 6 | |||||||||||||||||||
ALT | R Bergh D Ekerot | 6 | 6 | ALT | R Bergh D Ekerot | 4 | 2 | ||||||||||||||||||||
S Davis D Pate | 7 | 1 | 1 | 12 | G Forget J Hlasek | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
12 | G Forget J Hlasek | 65 | 6 | 6 | 12 | G Forget J Hlasek | 6 | 1 | 6 | 6 | |||||||||||||||||
13 | W Ferreira J Kafelnikov | 4 | 6 | 6 | 3 | Mark Knowles D Nestor | 4 | 6 | 3 | 3 | |||||||||||||||||
D. Adams P Kühnen | 6 | 4 | 4 | 13 | W Ferreira J Kafelnikov | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
S Cannon F Montana | 3 | 1 | T Kronemann D. Macpherson | 4 | 3 | ||||||||||||||||||||||
T Kronemann D. Macpherson | 6 | 6 | 13 | W Ferreira J Kafelnikov | 62 | 3 | |||||||||||||||||||||
L Lavalle E Sánchez | 6 | 7 | 3 | M Knowles D Nestor | 7 | 6 | |||||||||||||||||||||
JA Conde À Corretja | 3 | 5 | L Lavalle E Sánchez | 2 | 4 | ||||||||||||||||||||||
WC | G Doyle B Ellwood | 4 | 6 | 3 | 3 | M Knowles D Nestor | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
3 | M Knowles D Nestor | 6 | 3 | 6 |
Deel 4
Eerste ronde | Tweede ronde | Derde ronde | Kwartfinale | ||||||||||||||||||||||||
7 | T Ho B Steven | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||||
A Gaudenzi D Nargiso | 4 | 1 | 7 | T Ho B Steven | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
L Pimek B Talbot | 3 | 2 | N Broad P Norval | 2 | 2 | ||||||||||||||||||||||
N Broad P Norval | 6 | 6 | 7 | T Ho B Steven | 3 | 3 | |||||||||||||||||||||
K Flach K Jones | 4 | 3 | S Lareau A O’Brien | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
S Lareau A O’Brien | 6 | 6 | S Lareau A O’Brien | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||||
W Arthurs B Larkham | 4 | 4 | L Lobo J Sánchez | 5 | 2 | ||||||||||||||||||||||
10 | L Lobo J Sánchez | 6 | 6 | S Lareau A O’Brien | 7 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
16 | M Philippoussis P Rafter | 7 | 65 | 6 | Martin Damm J Grabb | 5 | 2 | 4 | |||||||||||||||||||
E Ferreira J Siemerink | 65 | 7 | 3 | 16 | M Philippoussis P Rafter | ||||||||||||||||||||||
M Damm J Grabb | 7 | 64 | 6 | M Damm J Grabb | w/o | ||||||||||||||||||||||
V Spadea C van Rensburg | 64 | 7 | 3 | M Damm J Grabb | 7 | 6 | |||||||||||||||||||||
T Kempers S Noteboom | 1 | 7 | 9 | 2 | J Eltingh P Haarhuis | 65 | 2 | ||||||||||||||||||||
M Sinner J Winnink | 6 | 61 | 11 | M Sinner J Winnink | 3 | 3 | |||||||||||||||||||||
N Kulti M Larsson | 3 | 2 | J Eltingh P Haarhuis | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
2 | J Eltingh P Haarhuis | 6 | 7 |
Externe links
- Speelschema