Kamerun az 1980. évi nyári olimpiai játékokon
Kamerun az olimpiai játékokon | |||||
Kamerun zászlaja | |||||
NOB-országkód: CMR | |||||
OOB | Kameruni Nemzeti Olimpiai és Sportbizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1980. évi nyári olimpiai játékok Moszkva | |||||
Versenyzők | 25 fő 5 sportágban | ||||
Érmek |
| ||||
Kamerun az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok:
|
Kamerun a szovjetunióbeli Moszkvában megrendezett 1980. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 5 sportágban 25 sportoló képviselte, akik érmet nem szereztek.
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Grégoire Illorson | 100 m | 10,34 | 1. | 4.* | 10,29 | 2. | 10.*** | 10,60 | 7.* | 15.* | kiesett | |
200 m | 22,21 | 5. | 41. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Ruth Enang Mesode | 100 m | 12,40 | 8. | 32. | kiesett | |||||||
200 m | 25,46 | 5. | 30. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Agnès Tchuinté | Gerelyhajítás | 55,36 m | 17. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Súlylökés | Magasugrás | Távolugrás | 800 m | Végeredmény | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Cécile Ngambi | Ötpróba | 14,09 | 855 | 10,28 m | 608 | 180 cm | 1031 | 538 cm | 766 | 2:39,7 | 572 | 3832 | 17. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Victor Kede Manga | 62 kg | Phí Hữu Tình (VIE) kizárták | Georgios Khatziioannidis (GRE) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Victor Koualaigue | 68 kg | Eberhard Probst (GDR) kétvállas | Oscar Segers (BEL) feladta (sérülés) | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Isaie Tonye | 74 kg | Jamtsyn Davaajav (MGL) kétvállas | Ryszard Ścigalski (POL) kétvállas | kiesett | helyezetlen | ||||
Zachée N'Dock | 82 kg | Mohamed El-Oulabi (SYR) kétvállas | Kovács István (HUN) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Jean-Claude Biloa | 90 kg | Mick Pikos (AUS) kizárták | Aleksander Cichoń (POL) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Bourcard Binelli | 100 kg | Ambroise Sarr (SEN) kétvállas | Szlavcso Cservenkov (BUL) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Gerard Tom-Tam | Harmatsúly | B | Djibril Sambou (SEN) V | kiesett | 19. | ||||||
Maurice Nkamden | Könnyűsúly | A | George Hamaiko (ZAM) GY | Neil Adams (GBR) V | kiesett | 12. | |||||
Philippe Simo | Váltósúly | A | Christopher Bowles (GBR) V | kiesett | 17. | ||||||
Henri-Richard Lobe | Középsúly | A | erőnyerő | Jürg Röthlisberger (SUI) V | Bertil Ström (SWE) V | kiesett | 7. | ||||
Essambo Ewane | Félnehézsúly | B | erőnyerő | Henk Numan (HOL) V | kiesett | 13. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Joseph Evouna | Mezőnyverseny | nem ért célba | |
Joseph Kono | nem ért célba | ||
Thomas Nyemeg | nem ért célba | ||
Nicolas Owona | nem ért célba | ||
Charles Bana Toussaint Fouda Joseph Kono Nicolas Owona | Csapat időfutam | 2:26:46,6 (+25:25) | 22. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Joseph Ahanda | Harmatsúly | erőnyerő | Tsedengiin Narmandakh (MGL) RSC | Szamszon Hacsatrjan (URS) 0:5 | kiesett | 9. | ||
Jean-Pierre Mbereke-Baban | Pehelysúly | erőnyerő | Luis Pizarro (PUR) RSC | kiesett | 17. | |||
Paul Kamela | Kisváltósúly | Bácskai Imre (HUN) 1:4 | kiesett | 17. | ||||
Jean-Paul Nanga-Ntsah | Félnehézsúly | Georgică Donici (ROM) RSC | kiesett | 9. |
RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Források
- Cameroon at the 1980 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap