Dél-Korea az 1996. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Dél-Korea az olimpiai játékokon | |||||
Dél-Korea zászlaja | |||||
NOB-országkód: KOR | |||||
OOB | Dél-koreai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1996. évi nyári olimpiai játékok Atlanta | |||||
Versenyzők | 300 fő 25 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Cshö Cshonsik (Choi Cheon-sik) | ||||
Érmek 10. helyezés |
| ||||
Dél-Korea az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Korea |
Dél-Korea az egyesült államokbeli Atlantában megrendezett 1996. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 25 sportágban 300 sportoló képviselte, akik összesen 27 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Sim Gvonho (Sim Gwon-Ho) | Birkózás | Kötöttfogás, 48 kg |
1 Arany | Cson Gijong (Jeon Gi-Yeong) | Cselgáncs | Férfi középsúly |
1 Arany | Cso Minszon (Jo Min-Seon) | Cselgáncs | Női középsúly |
1 Arany | Kim Gjonguk (Kim Gyeong-Uk) | Íjászat | Női egyéni |
1 Arany | Kim Dzsoszun (Kim Jo-Sun) Kim Gjonguk (Kim Gyeong-Uk) Jun Hjejong (Yun Hye-Yeong) | Íjászat | Női csapat |
1 Arany | Pang Szuhjon (Bang Su-Hyeon) | Tollaslabda | Női egyes |
1 Arany | Kil Jonga (Gil Yeong-A) Kim Dongmun (Kim Dong-Mun) | Tollaslabda | Vegyes páros |
2 Ezüst | I Bongdzsu (Lee Bong-Ju) | Atlétika | Férfi maraton |
2 Ezüst | Csang Dzseszong (Jang Jae-Seong) | Birkózás | Szabadfogás, 62 kg |
2 Ezüst | Pak Csangszun (Park Jang-Sun) | Birkózás | Szabadfogás, 74 kg |
2 Ezüst | Jang Hjongmo (Yang Hyeong-Mo) | Birkózás | Szabadfogás, 82 kg |
2 Ezüst | Kvak Teszong (Gwak Dae-Seong) | Cselgáncs | Férfi könnyűsúly |
2 Ezüst | Kim Minszu (Kim Min-su) | Cselgáncs | Férfi félnehézsúly |
2 Ezüst | Hjon Szukhi (Hyeon Suk-Hui) | Cselgáncs | Női harmatsúly |
2 Ezüst | Csong Szonjong (Jeong Seon-Yong) | Cselgáncs | Női könnyűsúly |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Ju Dzseszuk (Yu Je-Suk) Cshö Ungjong (Choi Eun-Gyeong) Cso Undzsong (Jo Eun-Jeong) O Szungsin (O Seung-Sin) Im Dzsongszuk (Im Jeong-Suk) Kim Mjongok (Kim Myeong-ok) Csang Undzsong (Jang Eun-Jeong) I Dzsijong (Lee Ji-yeong) I Ungjong Kvon Szuhjon (Gwon Su-hyeon) U Hjondzsong (U Hyeon-jeong) Cshö Miszun (Choi Mi-sun) I Unjong (Lee Eun-yeong) Cson Jongszon (Jeon Yeong-seon) Kvon Cshangszuk (Gwon Chang-suk) Csin Dokszan (Jin Deok-san) | Gyeplabda | Női |
2 Ezüst | Csang Jongho (Jang Yong-Ho) Kim Boram (Kim Bo-Ram) O Gjomun (O Gyo-Mun) | Íjászat | Férfi csapat |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Cso Unhi (Jo Eun-Hui) Han Szonhi (Han Seon-Hui) Hong Dzsongho (Hong Jeong-Ho) Ho Szunjong (Heo Sun-Yeong) Kim Dzsongsim (Kim Jeong-Sim) Kim Unmi (Kim Eun-mi) Kim Dzsongmi (Kim Jeong-mi) Kim Misim (Kim Mi-sim) Kim Nang (Kim Rang) Kvak Hjedzsong (Kwak Hye-jeong) I Szangun (Lee Sang-eun) Im Ogjong (Im O-gyeong) Mun Hjangdzsa (Mun Hyang-ja) O Szongok (Oh Seong-ok) O Jongnan (Oh Yeong-ran) Pak Csongnim (Park Jeong-rim) | Kézilabda | Női |
2 Ezüst | I Szungbe (Lee Seung-Bae) | Ökölvívás | Félnehézsúly |
2 Ezüst | Kil Jonga (Gir Yeong-A) Csang Hjeok (Jang Hye-Ok) | Tollaslabda | Női páros |
2 Ezüst | Na Gjongmin (Na Gyeong-Min) Pak Csubong (Park Ju-bong) | Tollaslabda | Vegyes páros |
2 Ezüst | Jo Hongcshol (Yeo Hong-Cheol) | Torna | Férfi ugrás |
3 Bronz | I Csholszung (Lee Cheol-Seung) Ju Namgju (Yu Nam-gyu) | Asztalitenisz | Férfi páros |
3 Bronz | Pak Hedzsong (Park Hae-Jeong) Ju Dzsihje (Yu Ji-Hye) | Asztalitenisz | Női páros |
3 Bronz | Cso Incshol (Jo In-Cheol) | Cselgáncs | Férfi váltósúly |
3 Bronz | Csong Szongszuk (Jeong Seong-Suk) | Cselgáncs | Női váltósúly |
3 Bronz | O Gjomun (O Gyo-Mun) | Íjászat | Férfi egyéni |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kim Thekszu (Kim Taek-su) | Egyes | I csoport Paul Langley (AUS) | 1. | Kung Ling-huj (Kong Linghui) (CHN) 21–17, 21–18, 20–22, 21–12 | Jörg Roßkopf (GER) 21–12, 24–26, 12–21, 21–16, 24–26 | kiesett | 5. | |
Ju Namgju (Yu Nam-gyu) | N csoport Michael Hyatt (JAM) | 1. | Vang Tao (Wang Tao) (CHN) 15–21, 16–21, 9–21 | kiesett | 9. | |||
I Csholszung (Lee Cheol-Seung) | D csoport Ilija Lupulesku (YUG) | 3. | kiesett | 17. | ||||
I Csholszung (Lee Cheol-Seung) Ju Namgju (Yu Nam-gyu) | Páros | G csoport Egyesült Államok (USA) | 1. | Svédország (SWE) Jan-Ove Waldner Jörgen Persson 21–18, 21–16, 21–17 | Kína (CHN) Kung Ling-huj (Kong Linghui) Liu Kuo-liang (Liu Guoliang) 17–21, 16–21, 19–21 | Bronzmérkőzés Németország (GER) Jörg Roßkopf Steffen Fetzner 21–18, 21–12, 22–20 | ||
Kang Hicshan (Gang Hui-chan) Kim Thekszu (Kim Taek-su) | F csoport Lengyelország (POL) | 1. | Kína (CHN) Lu Lin Vang Tao (Wang Tao) 12–21, 21–18, 21–18, 12–21, 12–21 | kiesett | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Pak Hedzsong (Park Hae-Jeong) | Egyes | K csoport Aida Steshenko (TKM) | 1. | Teng Ja-ping (Deng Yaping) (CHN) 14–21, 19–21, 22–24 | kiesett | 9. | ||
Pak Kjonge (Park Gyeong-ae) | F csoport | 2. | kiesett | 17. | ||||
Ju Dzsihje (Yu Ji-Hye) | L csoport Åsa Svensson (SWE) | 2. | kiesett | 17. | ||||
Pak Hedzsong (Park Hae-Jeong) Ju Dzsihje (Yu Ji-Hye) | Páros | D csoport Uganda (UGA) | 1. | Oroszország (RUS) Irina Palina Jelena Tyimina 23–21, 21–18, 20–22, 21–15 | Kína (CHN) Liu Vej (Liu Wei) Csiao Jün-ping (Qiao Yunping) 13–21, 21–16, 20–22, 11–21 | Bronzmérkőzés Dél-Korea (KOR) Kim Mugjo (Kim Mu-gyo) Pak Kjonge (Park Gyeong-ae) 21–16, 21–8, 14–21, 21–13 | ||
Kim Mugjo (Kim Mu-gyo) Pak Kjonge (Park Gyeong-ae) | H csoport Brazília (BRA) | 1. | Hongkong (HKG) Chan Tán-löü (Chan Tan Lui) Chaj Pou-vá (Chai Po Wa) 21–18, 21–13, 21–13 | Kína (CHN) Teng Ja-ping (Deng Yaping) Csiao Hung (Qiao Hong) 15–21, 21–19, 15–21, 19–21 | Bronzmérkőzés Dél-Korea (KOR) Pak Hedzsong (Park Hae-Jeong) Ju Dzsihje (Yu Ji-Hye) 16–21, 8–21, 21–14, 13–21 | 4. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Csin Szonguk (Jin Seon-Guk) | 100 m | 10,73 | 8. | 79. | kiesett | |||||||
Szon Dzsuil (Son Ju-Il) | 400 m | 46,74 | 6. | 41. | kiesett | |||||||
I Bongdzsu (Lee Bong-Ju) | Maraton | 2:12:39 | ||||||||||
Kim Ijong (Kim I-Yong) | 2:16:17 | 12. | ||||||||||
Kim Vangi (Kim Wan-Gi) | nem ért célba |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
I Dzsinthek (Lee Jin-Taek) | Magasugrás | 228 cm | 9.* | 229 cm | 8. |
Kim Thehi (Kim Tae-Hui) | 215 cm | 32. | kiesett | ||
Cso Hjonuk (Jo Hyeon-Uk) | 210 cm | 33. | kiesett | ||
kim Csholgjun (Kim Cheol-Gyun) | Rúdugrás | 540 cm | 24.* | kiesett | |
Szong Hidzsun (Seong Hui-Jun) | Távolugrás | érvényes ugrás nélkül | kiesett | ||
Cshu Gijong (Chu Gi-Yeong) | Gerelyhajítás | 71,42 m | 31. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
I Jongszuk (Lee Yeong-Suk) | 100 m | 11,88 | 7. | 44. | kiesett | |||||||
O Midzsa (O Mi-Ja) | Maraton | 2:36:54 | 30. | |||||||||
Kang Szundok (Gang Sun-Deok) | nem ért célba | |||||||||||
I Migjong (Lee Mi-Gyeong) | nem ért célba |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
I Mjongszon (Lee Myeong-Seon) | Súlylökés | 16,92 m | 20. | kiesett | |
I Jongszon (Lee Yeong-Seon) | Gerelyhajítás | 58,66 m | 15. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Baseball
Bővebben: Baseball az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai férfi baseballcsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
Csapat Sablon:1996base
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Kuba | 7 | 7 | 0 | 97 | 49 | +48 |
Egyesült Államok | 7 | 6 | 1 | 81 | 27 | +54 |
Japán | 7 | 4 | 3 | 69 | 45 | +24 |
Nicaragua | 7 | 4 | 3 | 44 | 30 | +14 |
Hollandia | 7 | 2 | 5 | 32 | 76 | –44 |
Olaszország | 7 | 2 | 5 | 33 | 71 | –38 |
Ausztrália | 7 | 2 | 5 | 47 | 86 | –39 |
Dél-Korea | 7 | 1 | 6 | 40 | 59 | –19 |
1996. július 21. Sablon:1996baseKORITA
| Dél-Korea | 1–2 | Olaszország | |||
1996. július 22. Sablon:1996baseKORUSA
| Dél-Korea | 2–7 | Egyesült Államok | |||
1996. július 23. Sablon:1996baseNCAKOR
| Nicaragua | 8–3 | Dél-Korea | |||
1996. július 24. Sablon:1996baseCUBKOR
| Kuba | 14–11 | Dél-Korea | |||
1996. július 28. Sablon:1996baseNEDKOR
| Hollandia | 3–11 | Dél-Korea | |||
1996. július 29. Sablon:1996baseKORJPN
| Dél-Korea | 4–14 | Japán | |||
1996. július 30. Sablon:1996baseAUSKOR
| Ausztrália | 11–8 | Dél-Korea | |||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea | 8. |
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör | Vigaszág 3. kör | Vigaszág 4. kör | Vigaszág 5. kör | Vigaszág 6. kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sim Gvonho (Sim Gwon-Ho) | 48 kg | erőnyerő | Zafar Gulijev (RUS) 2–1 | Joánisz Angakadzanian (GRE) 4–1 | Gela P'ap'ashvili (GEO) 11–0 | Aljakszandr Pavlav (BLR) 4–0 | |||||||
Ha Thejon (Ha Tae-Yeon) | 52 kg | Pappu Dzsadav (IND) 10–0 | Armen Nazarjan (ARM) 2–12 | Háled el-Farezs (SYR) 10–0 | Dariusz Jabłoński (POL) 2–3 | A 7. helyért Dariusz Jabłoński (POL) 3–2 | 7. | ||||||
Pak Cshiho (Park Chi-Ho) | 57 kg | Nisimi Kenkicsi (JPN) 17–6 | Dennis Hall (USA) 2–3 | Aigars Jansons (LAT) 2–9 | kiesett | 11. | |||||||
Cshö Szangszon (Choi Sang-Seon) | 62 kg | Szergej Martinov (RUS) 0–3 | Ainsley Robinson (CAN) 7–0 | Bakhodir Kurbanov (UZB) 11–1 | Mhitar Manoukjan (ARM) 0–5 | kiesett | 9. | ||||||
Kim Jongil (Kim Yeong-Il) | 68 kg | Kamandar Madzsidav (BLR) 1–3 | Rusztam Adzsi (UKR) 1–2 | kiesett | 18. | ||||||||
Kim Dzsinszu (Kim Jin-Su) | 74 kg | Torbjörn Kornbakk (SWE) 11–0 | Mnacakan Iszkandarjan (RUS) 0–4 | Marty Morgan (USA) 3–2 | Sztojan Sztojanov (BUL) 0–5 | kiesett | 7. | ||||||
Pak Mjongszok (Park Myeong-Seok) | 82 kg | Anton Arghira (ROM) 5–3 | Gotcha Tsitsiashvili (ISR) 1–4 | Szergej Cvir (RUS) 0–11 | kiesett | 14. | |||||||
Om Dzsinhan (Eom Jin-han) | 90 kg | Reynaldo Peña (CUB) 1–2 | Gogi Koguasvili (RUS) 0–4 | kiesett | 20. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör | Vigaszág 3. kör | Vigaszág 4. kör | Vigaszág 5. kör | Vigaszág 6. kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csong Szunvon (Jeong Sun-Won) | 48 kg | Vlagyimir Torgovkin (KGZ) 11–0 | Luvsan–Ishiin Sergelenbaatar (MGL) 3–1 | erőnyerő | Kim Il (PRK) 1–3 | Vugar Orudzsov (RUS) 1–5 | Az 5. helyért Vitalie Railean (MDA) 4–0 | 5. | |||||
Csang Dzseszong (Jang Jae-Seong) | 62 kg | Arút Parszekián (CYP) 5–2 | Enrique Cubas (PER) 3–0 | Elbrusz Tedejev (UKR) 3–1 | Giovanni Schillaci (ITA) 1–1 | Tom Brands (USA) 0–7 | |||||||
Hvang Szangho (Hwang Sang-Ho) | 68 kg | Paulo Ibire (ARG) 7–0 | Elşad Allahverdiyev (AZE) 5–3 | erőnyerő | Vagyim Bogijev (RUS) 2–3 | Zaza Zazirov (UKR) 0–7 | Az 5. helyért Arajik Gevorgjan (ARM) mérkőzés nélkül | 6. | |||||
Pak Csangszun (Park Jang-Sun) | 74 kg | Məmmədsalam Haciyev (AZE) 4–1 | Victor Peicov (MDA) 3–0 | Óta Takuja (JPN) 5–0 | Plamen Paszkalev (BUL) 5–3 | Buvajszar Szajtyijev (RUS) 0–5 | |||||||
Jang Hjongmo (Yang Hyeong-Mo) | 82 kg | erőnyerő | Jokojama Hidekazu (JPN) 4–2 | Dvorák László (HUN) 2–0 | Elmagyi Zsabrailov (KAZ) 3–2 | Hadzsimurat Magomedov (RUS) 1–2 | |||||||
Kim Ikhi (Kim Ik-Hui) | 90 kg | Bacsa Péter (HUN) 2–1 | Eldar Kurtanidze (GEO) 3–2 | Jozef Lohyňa (SVK) 0–3 | erőnyerő | Victor Kodei (NGR) 0–7 | A 7. helyért Melvin Douglas (USA) 0–6 | 8. | |||||
Kim Theu (Kim Tae-U) | 100 kg | Wilfredo Morales (CUB) 0–6 | Szjarhej Kavalevszki (BLR) 1–3 | kiesett | 17. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kim Dzsongvon (Kim Jong-Won) | Légsúly | erőnyerő | Manolo Poulot (CUB) GY | Nacik Bahirav (BLR) GY | Richard Trautmann (GER) V | Nacik Bahirav (BLR) V | kiesett | 9. | ||||
I Szonghun (Lee Seong-Hun) | Harmatsúly | erőnyerő | Bektaş Demirel (TUR) GY | Henrique Guimarães (BRA) V | kiesett | 17. | ||||||
Kvak Teszong (Gwak Dae-Seong) | Könnyűsúly | erőnyerő | David Kouassi (CIV) GY | Amir Ghomi (IRI) GY | Andrey Shturbabin (UZB) GY | Sebastian Pereira (BRA) GY | Nakamura Kenzó (JPN) V | |||||
Cso Incshol (Jo In-Cheol) | Váltósúly | erőnyerő | Oleg Cretu (MDA) GY | Soso Lip'art'eliani (GEO) GY | Vladimir Shmakov (UZB) GY | Koga Tosihiko (JPN) V | Gastón García (ARG) GY | |||||
Cson Gijong (Jeon Gi-Yeong) | Középsúly | erőnyerő | Mark Huizinga (NED) GY | Serge Biwole Abolo (CMR) GY | Yosvany Despaigne (CUB) GY | Marko Spittka (GER) GY | Armen Bagdasarov (UZB) GY | |||||
Kim Minszu (Kim Min-su) | Félnehézsúly | erőnyerő | Vernharð Þorleifsson (ISL) GY | Dmitrij Szergejev (RUS) GY | Ben Sonnemans (NED) GY | Stéphane Traineau (FRA) GY | Paweł Nastula (POL) V |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Hjon Szukhi (Hyeon Suk-Hui) | Harmatsúly | Alessandra Giungi (ITA) GY | Ceng Hsziao-fen (Tseng Hsiao-Fen) (TPE) GY | Carolina Mariani (ARG) GY | Legna Verdecia (CUB) GY | Marie-Claire Restoux (FRA) V | |||||
Csong Szonjong (Jeong Seon-Yong) | Könnyűsúly | erőnyerő | Marisabel Lomba (BEL) GY | Mizogucsi Noriko (JPN) GY | Isabel Fernández (ESP) GY | Driulys González (CUB) V | |||||
Csong Szongszuk (Jeong Seong-Suk) | Váltósúly | Susann Singer (GER) GY | Laurie Pace (MLT) GY | İlknur Kobaş (TUR) GY | Gella Vandecaveye (BEL) V | Yael Arad (ISR) GY | |||||
Cso Minszon (Jo Min-Seon) | Középsúly | Rosicléia Campos (BRA) GY | Vang Hszien-po (Wang Xianbo) (CHN) GY | Dulce Piña (DOM) GY | Claudia Zwiers (NED) GY | Aneta Szczepańska (POL) GY | |||||
Szon Hjonmi (Son Hyeon-Mi) | Nehézsúly | erőnyerő | Estela Rodríguez (CUB) V | Sáh Kohli (IND) GY | Nancy Filteau (CAN) GY | Christine Cicot (FRA) V | kiesett | 7. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | 1. vigaszág | 2. vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
I Inszu (Lee In-Su) I Ho (Lee Ho) | Kétpárevezős | 7:11,56 | 5. | 7:09,71 | 4. | 7:05,08 | 4. | kiesett | 19. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Min Bjongszun (Min Byeong-Sun) Pak Jongdzsa (Park Yeong-Ja) | Kétpárevezős | 8:34,55 | 5. | 8:44,34 | 5. | kiesett | 14. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1996FgyepB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hollandia (NED) | 5 | 4 | 1 | 0 | 14 | 6 | +8 | 9 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 3 | 1 | 1 | 13 | 7 | +6 | 7 |
Nagy-Britannia (GBR) | 5 | 1 | 3 | 1 | 8 | 8 | 0 | 5 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 1 | 2 | 2 | 12 | 13 | –1 | 4 |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 5 | 0 | 3 | 2 | 7 | 12 | –5 | 3 |
Malajzia (MAS) | 5 | 0 | 2 | 3 | 7 | 15 | –8 | 2 |
1996. július 21. 17:30 Sablon:1996FgyepGBRKOR
| Nagy-Britannia (GBR) | 2–2 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Henrik Ehlers (DEN), Szana Kijosi (JPN) |
Giles 31', 50' | (1–1) | Kang Gonuk (Gang Geon-Uk) 35' Pak Sinhung (Park Sin-Heung) 68' |
1996. július 23. 20:00 Sablon:1996FgyepAUSKOR
| Ausztrália (AUS) | 3–2 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Eduardo Ruiz (ARG), Ray O’Connor (IRL) |
Davies 6' Gaudoin 32' Stacy 64' | (2–2) | Pak Sinhung (Park Sin-Heung) 9' Sin Szokkjo (Sin Seok-Gyo) 19' |
1996. július 25. 09:00 Sablon:1996FgyepKORRSA
| Dél-Korea (KOR) | 3–3 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | Játékvezetők: Henrik Ehlers (DEN), Richard Wolter (GER) |
Pak Sinhung (Park Sin-Heung) 27' Sin Szokkjo (Sin Seok-Gyo) 51' Kim Jonggü (Kim Yeong-Gwi) 60' | (1–0) | Nicol 55', 68' G. Fulton 67' |
1996. július 27. 20:00 Sablon:1996FgyepNEDKOR
| Hollandia (NED) | 3–1 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Roger St. Rose (TRI), Henrik Ehlers (DEN) |
van den Honert 47', 55' de Nooijer 58' | (0–1) | Kim Jonggü (Kim Yeong-Gwi) 19' |
1996. július 29. 17:30 Sablon:1996FgyepMASKOR
| Malajzia (MAS) | 2–4 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Steve Horgan (USA), Eduardo Ruiz (ARG) |
Nasir-ud-Din 60' Nawawi 64' | (0–1) | Kang Gonuk (Gang Geon-Uk) 16', 40' Pak Sinhung (Park Sin-Heung) 39' Kim Dzsongi (Kim Jong-I) 49' |
- Az 5–8. helyért
1996. július 31. 11:00 Sablon:1996FgyepINDKOR
| India (IND) | 3–3 (h. u.) | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Guillaume Langle (FRA), Steve Horgan (USA) |
Szingh Greval 14' Ferreira 39' Kumár Nandanúri 42' | (2–1, 3–3) | Sin Szokkjo (Sin Seok-Gyo) 22' 66' Pak Sinhung (Park Sin-Heung) 49' | ||
Büntetőpárbaj: | ||||
3–5 |
- Az 5. helyért
1996. augusztus 2. 08:30 Sablon:1996FgyepKORPAK
| Dél-Korea (KOR) | 3–1 | Pakisztán (PAK) | Játékvezetők: Craig Madden (GBR), Richard Wolter (GER) |
Cson Dzsongha (Jeon Jong-Ha) 6' Sin Szokkjo (Sin Seok-Gyo) 35' Szong Szongthe (Song Seong-Tae) 68' | (2–1) | Ashraf 7' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 5. |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
Kiesett |
- Csoportkör
Csapat Sablon:1996FgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 7 | 6 | 1 | 0 | 24 | 4 | +20 | 13 |
Dél-Korea (KOR) | 7 | 4 | 2 | 1 | 18 | 9 | +9 | 10 |
Nagy-Britannia (GBR) | 7 | 3 | 2 | 2 | 12 | 11 | +1 | 8 |
Hollandia (NED) | 7 | 3 | 2 | 2 | 15 | 15 | 0 | 8 |
Egyesült Államok (USA) | 7 | 2 | 2 | 3 | 8 | 11 | –3 | 6 |
Németország (GER) | 7 | 2 | 1 | 4 | 10 | 11 | –1 | 5 |
Argentína (ARG) | 7 | 2 | 1 | 4 | 7 | 21 | –14 | 5 |
Spanyolország (ESP) | 7 | 0 | 1 | 6 | 5 | 17 | –12 | 1 |
1996. július 20. 20:00 Sablon:1996NgyepKORGBR
| Dél-Korea (KOR) | 5–0 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Margaret Lanning (CAN), Carola Heinrichs (GER) |
Cso Undzsong 22', 70' Cshö Miszun 43' Kvon Cshangszuk 46' Kvon Szuhjon 67' | (1–0) |
1996. július 22. 11:00 Sablon:1996NgyepUSAKOR
| Egyesült Államok (USA) | 3–2 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Margaret Lanning (CAN), Kató Naomi (JPN) |
Fuchs 5' Pankratz 25' Marois 70' | (2–0) | Csang Undzsong 49' I Ungjong 62' |
1996. július 23. 17:30 Sablon:1996NgyepNEDKOR
| Hollandia (NED) | 1–3 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Renée Chatas (USA), Gill Clarke (GBR) |
de Ruiter 52' | (0–0) | Csang Undzsong 40', 63' Cso Undzsong 44' |
1996. július 25. 17:30 Sablon:1996NgyepAUSKOR
| Ausztrália (AUS) | 3–3 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Angela Lario Ruiz (ESP), Gill Clarke (GBR) |
Annan 32' Morris 35' K. Powell 70' | (2–0) | Csang Undzsong 39', 47' Cso Undzsong 60' |
1996. július 27. 09:00 Sablon:1996NgyepESPKOR
| Spanyolország (ESP) | 0–2 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Carola Heinrichs (GER), Peri Buckley (AUS) |
(0–1) | Csang Undzsong 25' I Ungjong 48' |
1996. július 28. 20:00 Sablon:1996NgyepARGKOR
| Argentína (ARG) | 2–2 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Margaret Lanning (CAN), Renée Chatas (USA) |
MacKenzie 10' Castelli 16' | (2–1) | Cso Undzsong 33' Csang Undzsong 46' |
1996. július 30. 11:00 Sablon:1996NgyepGERKOR
| Németország (GER) | 0–1 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Gina Spitaleri (ITA), Kató Naomi (JPN) |
(0–1) | Csang Undzsong 31' |
- Döntő
1996. augusztus 1. 19:30 Sablon:1996NgyepAUSKOR2
| Ausztrália (AUS) | 3–1 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Miram van Gemert (NED), Gill Clarke (GBR) |
Annan 14', 44' Powell 63' | (1–1) | Cso Undzsong 30' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
O Gjomun (O Gyo-Mun) | Egyéni | 681 | 3. | Sztefan Mljakov (BUL) (62.) 162–156 | Paweł Szymczak (POL) (30.) 169–154 | Martinius Grov (NOR) (19.) 167–159 | Kim Boram (Kim Bo-Ram) (KOR) (11.) 114–113 | Magnus Petersson (SWE) (7.) 109–112 | Bronzmérkőzés Paul Vermeiren (BEL) (21.) 115–110 | |
Kim Boram (Kim Bo-Ram) | 668 | 11. | Jeannot Robitaille (CAN) (54.) 168–160 | Mikael Larsson (SWE) (22.) 166–160 | Tomi Poikolainen (FIN) (38.) 162–160 | O Gjomun (O Gyo-Mun) (KOR) (3.) 113–114 | kiesett | 5. | ||
Csang Jongho (Jang Yong-Ho) | 682 | 2. | Paolo Tura (SMR) (63.) 164–141 | Keith Hanlon (IRL) (34.) 165–159 | Butch Johnson (USA) (15.) 162–160 | Magnus Petersson (SWE) (7.) 108–111 | kiesett | 7. | ||
Csang Jongho (Jang Yong-Ho) Kim Boram (Kim Bo-Ram) O Gjomun (O Gyo-Mun) | Csapat | 682 | 1. | erőnyerő | Szlovénia (SLO) Peter Koprivnikar Matevž Krumpeštar Samo Medved (8.) 251–249 | Ausztrália (AUS) Simon Fairweather Jackson Fear Matthew Gray (4.) 250–234 | Egyesült Államok (USA) Justin Huish Butch Johnson Rod White (3.) 249–251 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kim Gjonguk (Kim Gyeong-Uk) | Egyéni | 661 | 8. | Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz (POL) (57.) 164–158 | Séverine Bonal (FRA) (40.) 159–153 | Jun Hjejong (Yun Hye-Yeong) (KOR) (9.) 165–164 | Vang Hsziao-csu (Wang Xiaozhu) (CHN) (32.) 106–103 | Olena Szadovnicsa (UKR) (5.) 111–109 | Ho Jing (He Ying) (CHN) (2.) 113–107 | |
Kim Dzsoszun (Kim Jo-Sun) | 663 | 4. | Nadejda Palovandova (MDA) (61.) 163–153 | Marisol Bréton (MEX) (29.) 158–157 | Margarita Galinovszkaja (RUS) (20.) 164–157 | Olena Szadovnicsa (UKR) (5.) 105–108 | kiesett | 6. | ||
Jun Hjejong (Yun Hye-Yeong) | 660 | 9. | Leanda Hendricks (RSA) (56.) 165–138 | Lin Ja-hua (Lin Ya-Hua) (TPE) (41.) 167–155 | Kim Gjonguk (Kim Gyeong-Uk) (KOR) (8.) 164–165 | kiesett | 9. | |||
Kim Dzsoszun (Kim Jo-Sun) Kim Gjonguk (Kim Gyeong-Uk) Jun Hjejong (Yun Hye-Yeong) | Csapat | 663 | 1. | erőnyerő | Svédország (SWE) Christa Bäckman Kristina Persson-Nordlander Jenny Sjöwall (12.) 249–226 | Lengyelország (POL) Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz Katarzyna Klata Joanna Nowicka-Kwaśna (9.) 245–237 | Németország (GER) Barbara Mensing Cornelia Pfohl Sandra Wagner-Sachse (11.) 245–235 |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Pak Cshanggju (Park Chang-Gyu) Cson Gvangnak (Jeon Gwang-Rak) | Kenu kettes 500 m | 1:47,453 | 5. | 12. | 1:50,776 | 4. | 8. | 1:44,453 | 7. | 11. | kiesett | |
Kenu kettes 1000 m | 4:23,961 | 6. | 12. | 3:52,044 | 6. | 11. | kiesett |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Pak Minszu (Park Min-Su) | Mezőnyverseny | nem ért célba |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Kim Jongmi (Kim Yong-Mi) | Mezőnyverseny | nem ért célba |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Hjon Bjongcshol (Hyeon Byeong-Cheol) | Férfi egyéni | 11,001 | 22. | Marty Nothstein (USA) 11,415 | José Antonio Escuredo (ESP) 11,257 | 2. | kiesett |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Cson Dehung (Jeon Dae-Heung) Csong Jonghun (Jeong Yeong-Hun) Kim Dzsungmo (Kim Jung-Mo) No Jongsik (No Yeong-Sik) | Férfi csapat | 4:25,215 | 15. | kiesett | 15. |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Hong Szokhan (Hong Seok-Han) | Férfi egyéni | 1:07,099 | 19. |
- Pontversenyek
Név | Versenyszám | Pont | Körhátrány | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Cso Hoszong (Jo Ho-Seong) | Férfi pontverseny | 14 | -1 | 8. |
Kim Jongmi (Kim Yong-Mi) | Női pontverseny | nem ért célba |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai női kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1996NkéziB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dél-Korea (KOR) | 3 | 3 | 0 | 0 | 83 | 60 | +23 | 6 |
Norvégia (NOR) | 3 | 2 | 0 | 1 | 79 | 66 | +13 | 4 |
Németország (GER) | 3 | 1 | 0 | 2 | 70 | 73 | –3 | 2 |
Angola (ANG) | 3 | 0 | 0 | 3 | 49 | 82 | –33 | 0 |
1996. július 26. 16:30 Sablon:1996NkéziKORGER
| Dél-Korea (KOR) | 33–20 | Németország (GER) | Játékvezetők: Per Elbrond, Kjeld Lovquist (DEN) |
Im Ogjong (Im O-gyeong) 7 | (17–12) | Luca, Erler 4 | ||
1996. július 28. 10:00 Sablon:1996NkéziANGKOR
| Angola (ANG) | 19–25 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Valter Dancescu, Ion Mateescu (ROU) |
Webba 7 | (8–15) | három játékos 5 | ||
1996. július 30. 14:30 Sablon:1996NkéziKORNOR
| Dél-Korea (KOR) | 25–21 | Norvégia (NOR) | Játékvezetők: Vladimir Vujnovic, Petar Mladinic (CRO) |
Im Ogjong (Im O-gyeong) 9 | (12–10) | Grini 7 | ||
- Elődöntő
1996. augusztus 1. 16:15 Sablon:1996NkéziKORHUN
| Dél-Korea (KOR) | 39–25 | Magyarország (HUN) | Játékvezetők: Peter Brussel, Anton van Dongen (NED) |
Hong Dzsongho (Hong Jeong-Ho) 9 | (19–10) | Mátéfi 5 | ||
- Döntő
1996. augusztus 3. 17:15 Sablon:1996NkéziDENKOR
| Dánia (DEN) | 37–33 (h. u.) | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Hans Thomas, Jürgen Thomas (GER) |
A. Andersen 11 | (13–17, 29–29, 31–31) | Im Ogjong (Im O-gyeong) 15 | ||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1996FkosárB
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 5 | 0 | 478 | 364 | +114 | 10 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 4 | 1 | 492 | 438 | +54 | 9 |
Görögország (GRE) | 5 | 3 | 2 | 402 | 416 | –14 | 8 |
Brazília (BRA) | 5 | 2 | 3 | 498 | 494 | +4 | 7 |
Puerto Rico (PUR) | 5 | 1 | 4 | 447 | 465 | –18 | 6 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 0 | 5 | 422 | 562 | –140 | 5 |
1996. július 20. Sablon:1996FkosárAUSKOR
| Ausztrália (AUS) | 111–88 | Dél-Korea (KOR) | Atlanta Játékvezetők: Davorin Nakic (CRO), Isida Hidetosi (JPN) |
(64–37) Jegyzőkönyv | ||||
Gaze 26 | Pont | Csong Dzsegun (Jeong Jae-Geun) 23 | ||
Dorge 10 | Lepattanó | Csong Dzsegun (Jeong Jae-Geun) 8 | ||
Heal 11 | Gólpassz | Kang Donghi (Gang Dong-Hui) 8 |
1996. július 22. Sablon:1996FkosárKORPUR
| Dél-Korea (KOR) | 86–98 | Puerto Rico (PUR) | Atlanta Játékvezetők: Roman Ryzhyk (UKR), Antonio Soares De Campos (ANG) |
(52–51) Jegyzőkönyv | ||||
Mun Gjongun (Mun Gyeong-Eun) 20 | Pont | Ortíz 37 | ||
Hjon Dzsujop (Hyeon Ju-Yeop) 11 | Lepattanó | Ortíz 14 | ||
Ho Dzse (Heo Jae) 12 | Gólpassz | Alicea 9 |
1996. július 24. Sablon:1996FkosárYUGKOR
| Jugoszlávia (YUG) | 118–65 | Dél-Korea (KOR) | Atlanta Játékvezetők: Joseph Derosa (USA), Virun Thongpila (THA) |
(57–28) Jegyzőkönyv | ||||
Danilović 19 | Pont | Hjon Dzsujop (Hyeon Ju-Yeop) 20 | ||
Divac 8 | Lepattanó | Kang Donghi (Gang Dong-Hui) 4 | ||
Đorđević 10 | Gólpassz | Ho Dzse (Heo Jae) 5 |
1996. július 26. Sablon:1996FkosárKORGRE
| Dél-Korea (KOR) | 86–108 | Görögország (GRE) | Atlanta Játékvezetők: Romualdas Brazauskas (LTU), Cuj Ji (Cui Yi) (CHN) |
(44–56) Jegyzőkönyv | ||||
Hjon Dzsujop (Hyeon Ju-Yeop) 24 | Pont | Szigálasz 22 | ||
Hjon Dzsujop (Hyeon Ju-Yeop) 6 | Lepattanó | Rendziász 8 | ||
Kang Donghi (Gang Dong-Hui) 10 | Gólpassz | Bakaciász, Szigálasz 6 |
1996. július 28. Sablon:1996FkosárBRAKOR
| Brazília (BRA) | 127–97 | Dél-Korea (KOR) | Atlanta Játékvezetők: Csu Csia-csung (Zhu Jiazhong) (CHN), Tomislav Jovancic (YUG) |
(66–49) Jegyzőkönyv | ||||
Schmidt 25 | Pont | Kang Donghi (Gang Dong-Hui) 24 | ||
dos Santos 8 | Lepattanó | Kang Donghi (Gang Dong-Hui) 6 | ||
Minucci 9 | Gólpassz | Kang Donghi (Gang Dong-Hui) 7 |
- A 9–12. helyért
1996. július 30. 15:00 Sablon:1996FkosárARGKOR
| Argentína (ARG) | 97–79 | Dél-Korea (KOR) | Atlanta Játékvezetők: Joseph Derosa (USA), Csu Csia-csung (Zhu Jiazhong) (CHN) |
(44–41) Jegyzőkönyv | ||||
Espil 26 | Pont | Csong Dzsegun (Jeong Jae-Geun) 17 | ||
Pérez 9 | Lepattanó | Cson Hicshol (Jeon Hui-Cheol) 8 | ||
Espil 8 | Gólpassz | Kang Donghi (Gang Dong-Hui) 8 |
- A 11. helyért
1996. augusztus 2. 10:00 Sablon:1996FkosárKORANG
| Dél-Korea (KOR) | 61–99 | Angola (ANG) | Atlanta Játékvezetők: Jose Reyes Ronfini (MEX), Juan Brea Diaz (CUB) |
(33–48) Jegyzőkönyv | ||||
Kang Donghi (Gang Dong-Hui) 17 | Pont | Dias 27 | ||
Cson Hicshol (Jeon Hui-Cheol) 5 | Lepattanó | Dias 11 | ||
I Szangmin (Lee Sang-Min), Kang Donghi (Gang Dong-Hui) 6 | Gólpassz | Moreira 5 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 12. |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1996NkosárB
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5 | 5 | 0 | 507 | 339 | +168 | 10 |
Ukrajna (UKR) | 5 | 3 | 2 | 354 | 358 | –4 | 8 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 3 | 2 | 369 | 319 | +50 | 8 |
Kuba (CUB) | 5 | 2 | 3 | 365 | 377 | –12 | 7 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 2 | 3 | 347 | 389 | –42 | 7 |
Zaire (ZAI) | 5 | 0 | 5 | 287 | 447 | –160 | 5 |
1996. július 21. Sablon:1996NkosárKORAUS
| Dél-Korea (KOR) | 61–76 | Ausztrália (AUS) | Atlanta Játékvezetők: Serguei Boulanov (RUS), Raul Chaves Sagel (ARG) |
(34–37) Jegyzőkönyv | ||||
Ju Jongdzsu (Yu Yeong-Ju) 16 | Pont | Sporn 21 | ||
Ju Jongdzsu (Yu Yeong-Ju) 9 | Lepattanó | Gorman-Sandie, Sporn 10 | ||
Cson Dzsuvon (Jeon Ju-Won) 5 | Gólpassz | Timms 5 |
1996. július 23. Sablon:1996NkosárCUBKOR
| Kuba (CUB) | 70–55 | Dél-Korea (KOR) | Atlanta Játékvezetők: Davorin Nakic (CRO), Janice Deakin (CAN) |
(26–26) Jegyzőkönyv | ||||
León 20 | Pont | Csong Szonmin (Jeong Seon-Min) 16 | ||
Martínez 14 | Lepattanó | Cson Dzsuvon (Jeon Ju-Won) 9 | ||
León, Henry 4 | Gólpassz | Cshon Unszuk (Cheon Eun-Suk) 3 |
1996. július 25. Sablon:1996NkosárKORUKR
| Dél-Korea (KOR) | 72–67 | Ukrajna (UKR) | Atlanta Játékvezetők: Jose Lapaix Guance (DOM), Tomislav Jovancic (YUG) |
(34–29) Jegyzőkönyv | ||||
Ju Jongdzsu (Yu Yeong-Ju), Cshon Unszuk (Cheon Eun-Suk) 14 | Pont | Tkacsenko 21 | ||
Csong Szonmin 7 | Lepattanó | Tkacsenko 11 | ||
Cson Dzsuvon (Jeon Ju-Won), Cshon Unszuk (Cheon Eun-Suk) 5 | Gólpassz | Zsirko, Tkacsenko 3 |
1996. július 27. Sablon:1996NkosárZAIKOR
| Zaire (ZAI) | 71–95 | Dél-Korea (KOR) | Atlanta Játékvezetők: Jose Piovesan Neto (BRA), Csu Csia-csung (Zhu Jiazhong) (CHN) |
(36–46) Jegyzőkönyv | ||||
Mabika 30 | Pont | Cshon Unszuk (Cheon Eun-Suk) 29 | ||
Lobela 8 | Lepattanó | Cson Dzsuvon (Jeon Ju-Won) 6 | ||
Kamanga 5 | Gólpassz | Cshon Unszuk (Cheon Eun-Suk) 14 |
1996. július 29. Sablon:1996NkosárKORUSA
| Dél-Korea (KOR) | 64–105 | Egyesült Államok (USA) | Atlanta Játékvezetők: Cuj Ji (Cui Yi) (CHN), Janice Deakin (CAN) |
(50–60) Jegyzőkönyv | ||||
Csong Szonmin (Jeong Seon-Min) 17 | Pont | McCray 16 | ||
Csong Szonmin (Jeong Seon-Min) 6 | Lepattanó | McCray 9 | ||
Cson Dzsuvon (Jeon Ju-Won) 7 | Gólpassz | Swoopes 4 |
- A 9–12. helyért
1996. július 31. 12:00 Sablon:1996NkosárKORCAN
| Dél-Korea (KOR) | 88–79 | Kanada (CAN) | Atlanta Játékvezetők: Robert Barnett (AUS), Jose Piovesan Neto (BRA) |
(37–41) Jegyzőkönyv | ||||
Cson Dzsuvon (Jeon Ju-Won) 31 | Pont | Norman 17 | ||
Ju Jongdzsu (Yu Yeong-Ju), Csong Szonmin (Jeong Seon-Min) 4 | Lepattanó | Norman 8 | ||
Cson Dzsuvon (Jeon Ju-Won) 9 | Gólpassz | Karch-Gailus 8 |
- A 9. helyért
1996. augusztus 3. 12:00 Sablon:1996NkosárCHNKOR
| Kína (CHN) | 85–71 | Dél-Korea (KOR) | Atlanta Játékvezetők: Sally Bell (USA), Isida Hidetosi (JPN) |
(48–39) Jegyzőkönyv | ||||
Cseng Haj-hszia (Zheng Haixia) 29 | Pont | Cson Dzsuvon (Jeon Ju-Won) 20 | ||
Cseng Haj-hszia (Zheng Haixia) 10 | Lepattanó | Ju Jongdzsu (Yu Yeong-Ju) 6 | ||
Cseng Tung-mej (Zheng Dongmei) 10 | Gólpassz | Han Hjonszon (Han Hyeon-Seon) 5 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 10. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi labdarúgótorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- C csoport
Csapat Sablon:1996FfociC
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mexikó (MEX) | 3 | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | +1 | 5 |
Ghána (GHA) | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 0 | 4 |
Dél-Korea (KOR) | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 4 |
Olaszország (ITA) | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 5 | –1 | 3 |
1996. július 21. 12.00 Sablon:1996FfociKORGHA
|
Dél-Korea (KOR) | 1–0 | Ghána (GHA) |
---|---|---|
Jun Dzsonghvan (Yun Jeong-Hwan) 41' (11-esből) | (1–0) Jegyzőkönyv |
1996. július 25. 21.00 Sablon:1996FfociITAKOR
|
Olaszország (ITA) | 2–1 | Dél-Korea (KOR) |
---|---|---|
Branca 24' 82' | (1–0) Jegyzőkönyv | I Gihjong (Lee Gi-Hyeong) 62' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 11. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
I Dzsonghva (Lee Jong-Hwa) | Egyéni műugrás | 293,52 | 32. | kiesett | |||
Kvon Gjongmin (Gwon Gyeong-Min) | Egyéni toronyugrás | 276,27 | 31. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Im Jundzsi (Im Yun-Ji) | Egyéni toronyugrás | 180,15 | 31. | kiesett | |||
Kim Jojong (Kim Yeo-Yeong) | 166,56 | 32. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Pe Giung (Bae Gi-Ung) | Harmatsúly | Virgilio Vicera (PHI) 8–4 | Tseyen-Oidovyn Davaatseren (MGL) 10–11 | kiesett | 9. | ||
Sin Szujong (Sin Su-Yeong) | Pehelysúly | Ramaz Paliani (RUS) 7–10 | kiesett | 17. | |||
Sin Uncshol (Sin Eun-Cheol) | Könnyűsúly | George Maina Kinianjui (KEN) RSC | Fabrizio Nieva (ARG) 27–11 | Hoszin Szoltáni (ALG) 10–16 | kiesett | 7. | |
Han Hjongmin (Han Hyeong-Min) | Kisváltósúly | Héctor Vinent (CUB) RSC | kiesett | 17. | |||
Pe Hodzso (Bae Ho-Jo) | Váltósúly | Guillermo Saputo (ARG) 11–7 | Oleg Szaitov (RUS) 5–9 | kiesett | 9. | ||
I Vangjun (Lee Wan-Gyun) | Nagyváltósúly | David Reid (USA) 4–20 | kiesett | 17. | |||
Mun Imcshol (Mun Im-Cheol) | Középsúly | Bertrand Tietsia (CMR) 2–12 | kiesett | 17. | |||
I Szungbe (Lee Seung-Bae) | Félnehézsúly | Sam Leuii (SAM) 14–0 | Freddy Rojas (CUB) 13–9 | Stipe Drviš (CRO) 14–11 | Thomas Ulrich (GER) 12–8 | Vaszilij Zsirov (KAZ) 4–17 | |
Ko Jongszam (Go Yeong-Sam) | Nehézsúly | Kwamena Turkson (SWE) 8–12 | kiesett | 17. |
RSC - a játékvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Lövészet | Úszás | Vívás | Lovaglás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | |
Kim Miszop (Kim Mi-Seop) | 170 | 976 | 25.*** | 3:15,08 | 1312 | 2. | 19–12 | 910 | 5.* | 1:13,67 | 90 | 1010 | 13. | 13:22,344 | 1159 | 20. | 5367 | 11. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1996FröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Olaszország (ITA) | 10 | 5 | 0 | 15 | 0 | MAX | 225 | 138 | 1,630 |
Hollandia (NED) | 9 | 4 | 1 | 12 | 3 | 4,000 | 209 | 131 | 1,595 |
Jugoszlávia (YUG) | 8 | 3 | 2 | 9 | 8 | 1,125 | 215 | 191 | 1,126 |
Oroszország (RUS) | 7 | 2 | 3 | 7 | 9 | 0,778 | 181 | 216 | 0,838 |
Dél-Korea (KOR) | 6 | 1 | 4 | 3 | 12 | 0,250 | 156 | 198 | 0,788 |
Tunézia (TUN) | 5 | 0 | 5 | 1 | 15 | 0,067 | 113 | 225 | 0,502 |
1996. július 21. 10:00 Sablon:1996FröpiKORITA
| Dél-Korea (KOR) | 0–3 | Olaszország (ITA) | Atlanta Játékvezető: Jose Sanler Diaz (CUB), Konstantinos Margaritis (GRE) |
(13–15, 12–15, 8–15) |
1996. július 23. 19:30 Sablon:1996FröpiSCGKOR
| Jugoszlávia (YUG) | 3–0 | Dél-Korea (KOR) | Atlanta Játékvezető: Barry Dragon (USA), Jose Sanler Diaz (CUB) |
(15–5, 15–6, 16–14) |
1996. július 25. 19:30 Sablon:1996FröpiKORRUS
| Dél-Korea (KOR) | 0–3 | Oroszország (RUS) | Atlanta Játékvezető: Peter Henry (CAN), Konstantino Margaritis (GRE) |
(8–15, 4–15, 14–16) |
1996. július 27. 19:30 Sablon:1996FröpiKORTUN
| Dél-Korea (KOR) | 3–0 | Tunézia (TUN) | Atlanta Játékvezető: Barry Dragon (USA), Josebel Palmeirim (BRA) |
(15–4, 15–6, 15–6) |
1996. július 29. 16:00 Sablon:1996FröpiNEDKOR
| Hollandia (NED) | 3–0 | Dél-Korea (KOR) | Atlanta Játékvezető: Peter Henry (CAN), Fernando Nava Abarca (MEX) |
(15–4, 15–11, 15–12) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 9. |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1996NröpiA
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Kína (CHN) | 10 | 5 | 0 | 15 | 3 | 5,000 | 256 | 181 | 1,414 |
Egyesült Államok (USA) | 9 | 4 | 1 | 13 | 5 | 2,600 | 241 | 198 | 1,217 |
Hollandia (NED) | 8 | 3 | 2 | 10 | 7 | 1,429 | 211 | 179 | 1,179 |
Dél-Korea (KOR) | 7 | 2 | 3 | 10 | 9 | 1,111 | 249 | 222 | 1,122 |
Japán (JPN) | 6 | 1 | 4 | 3 | 12 | 0,250 | 158 | 199 | 0,794 |
Ukrajna (UKR) | 5 | 0 | 5 | 0 | 15 | 0,000 | 89 | 225 | 0,396 |
1996. július 20. 16:00 Sablon:1996NröpiJPNKOR
| Japán (JPN) | 0–3 | Dél-Korea (KOR) | Atlanta Játékvezető: Guillermo Paredes (ARG), Pasquale Troia (ITA) |
(10–15, 12–15, 10–15) |
1996. július 22. 10:00 Sablon:1996NröpiCHNKOR
| Kína (CHN) | 3–2 | Dél-Korea (KOR) | Atlanta Játékvezető: Frank Leuthaeusser (GER), Gabriel Gimenez (ESP) |
(17–16, 16–14, 2–15, 13–15, 15–13) |
1996. július 24. 19:30 Sablon:1996NröpiKORUKR
| Dél-Korea (KOR) | 3–0 | Ukrajna (UKR) | Atlanta Játékvezető: Jose Sanler Diaz (CUB), Frank Leuthaeusser (GER) |
(15–3, 15–10, 15–7) |
1996. július 26. 10:00 Sablon:1996NröpiNEDKOR
| Hollandia (NED) | 3–1 | Dél-Korea (KOR) | Atlanta Játékvezető: Guillermo Paredes (ARG), Jose Sanler Diaz (CUB) |
(15–11, 15–12, 7–15, 15–8) |
1996. július 28. 16:00 Sablon:1996NröpiKORUSA
| Dél-Korea (KOR) | 1–3 | Egyesült Államok (USA) | Atlanta Játékvezető: Konstantinos Margaritis (GRE), Guillermo Paredes (ARG) |
(15–10, 13–15, 9–15, 3–15) |
- Negyeddöntő
1996. július 30. 19:30 Sablon:1996NröpiKORBRA
| Dél-Korea (KOR) | 0–3 | Brazília (BRA) | Atlanta Játékvezető: Pasquale Troia (ITA), Patrick Rachard (FRA) |
(4–15, 2–15, 10–15) |
- Az 5–8. helyért
1996. július 31. 8:00 Sablon:1996NröpiUSAKOR
| Egyesült Államok (USA) | 0–3 | Dél-Korea (KOR) | Atlanta Játékvezető: Gabriel Gimenez (ESP), Guennadi Zharikov (RUS) |
(12–15, 5–15, 11–15) |
- Az 5. helyért
1996. augusztus 1. 13:30 Sablon:1996NröpiNEDKOR2
| Hollandia (NED) | 3–0 | Dél-Korea (KOR) | Atlanta Játékvezető: Josebel Palmeirim (BRA), Gabriel Gimenez (ESP) |
(15–9, 15–9, 15–13) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 6. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Kim Szongdzsun (Kim Seong-Jun) (1) | Szabadpisztoly | 548 | 37.* | kiesett | |
Légpisztoly | 579 | 12.**** | kiesett | ||
Kim Szongdzsun (Kim Seong-Jun) (2) | 573 | 36.** | kiesett | ||
Szabadpisztoly | 560 | 11.*** | kiesett | ||
Im Jongszop (Im Yeong-Seop) | Légpuska | 590 | 11.*** | kiesett | |
I Uncshol (Lee Eun-Cheol) | 590 | 11.*** | kiesett | ||
Sportpuska, fekvő | 596 | 7.* | 699,1 | 7. | |
Sportpuska, összetett | 1163 | 18.*** | kiesett | ||
Csha Jongcshol (Cha Yeong-Cheol) | 1154 | 40. | kiesett | ||
Sportpuska, fekvő | 591 | 36.** | kiesett | ||
Pak Csholszung (Park Cheol-Seung) | Trap | 120 | 13.****** | kiesett | |
Dupla trap | 138sz | 6. | 183 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
I Hjoszuk (Lee Hyo-Suk) | Légpisztoly | 382 | 9. | kiesett | |
Pu Szunhi (Bu Sun-Hui) | 379 | 15.*** | kiesett | ||
Sportpisztoly | 583 | 4.* | 683,9 | 4. | |
Pak Csonghi (Park Jeong-Hui) | 574 | 21.* | kiesett | ||
Csin Szulljong (Jin Sun-Ryeong) | Légpuska | 393 | 9.*** | kiesett | |
Kim Dzsongmi (Kim Jeong-mi) | 391 | 19. | kiesett | ||
Kong Hjona (Gong Hyeon-A) | Sportpuska, összetett | 583 | 6.* | 675,8 | 6. |
Von Gjongszuk (Won Gyeong-Suk) | 568 | 32.* | kiesett | ||
I Szanghi (Lee Sang-Hui) | Dupla trap | 95 | 17.* | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
****** - hat másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Ko Gvanggu (Go Gwang-Gu) | 54 kg | 115,0 | 6.* | 140,0 | 10.* | 255,0 | 7. |
Csong Bjonggvan (Jeon Byeong-Gwan) | 59 kg | 135,0 | 4.* | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Hvang Hijol (Hwang Hui-Yeol) | 64 kg | 132,5 | 11.* | 160,0 | 12.* | 292,5 | 13. |
Im Donggi (Im Dong-Gi) | 91 kg | 155,0 | 20.* | 190,0 | 17.* | 345,0 | 20. |
Cshö Donggil (Choi Dong-Gil) | 99 kg | 165,0 | 14. | 207,5 | 7.* | 372,5 | 10. |
Cson Szangszok (Jeon Sang-Seok) | 108 kg | 170,0 | 15.* | 210,0 | 12.* | 380,0 | 13. |
Kim Thehjon (Kim Tae-Hyeon) | +108 kg | 190,0 | 5. | 247,5 | 4. | 437,5 | 4. |
* - másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Tenisz
Bővebben: Tenisz az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
I Hjongthek (Lee Hyeong-Taek) Jun Jongil (Yun Yong-Il) | Páros | Zimbabwe (ZIM) Byron Black Wayne Black 4–6, 2–6 | kiesett | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Cshö Jongdzsa (Choi Yeong-Ja) | Egyes | Joannette Kruger (RSA) 6–7, 6–2, 6–1 | Brenda Schultz-McCarthy (NED) 2–6, 3–6 | kiesett | 17. | ||||
Pak Szonghi (Park Seong-Hui) | Szavamacu Naoko (JPN) 3–6, 6–4, 3–6 | kiesett | 33. | ||||||
Kim Unha (Kim Eun-Ha) Pak Szonghi (Park Seong-Hui) | Páros | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) Amanda Coetzer Mariaan de Swardt 1–6, 3–6 | kiesett | 17. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
I Gvangdzsin (Lee Gwang-jin) | Férfi egyes | erőnyerő | Darren Hall (GBR) 15–7, 15–11 | Iain Sydie (CAN) 15–8, 15–12 | Hariyanto Arbi (INA) 0–15, 13–15 | kiesett | 5. | |
Pak Szongu (Park Seong-u) | erőnyerő | Csang Cseng-hsziung (Chang Jeng-Shyuang) (TPE) 15–5, 15–3 | Macsida Fumihiko (JPN) 15–5, 15–9 | Tung Csiung (Dong Jiong) (CHN) 6–15, 6–15 | kiesett | 5. | ||
Kim Hakkjun (Kim Hak-gyun) | Anil Kaul (CAN) mérkőzés nélkül | Szun Csün (Sun Jun) (CHN) 5–15, 14–17 | kiesett | 17. | ||||
Ha Thegvon (Ha Tae-gwon) Kang Gjondzsin (Gang Gyeong-jin) | Férfi páros | Thaiföld (THA) Khunakorn Sudhisodhi Siripong Siripool 15–8, 15–5 | Dánia (DEN) Jon Holst-Christensen Thomas Lund 15–11, 14–17, 15–11 | Malajzia (MAS) Cheah Soon Kit Yap Kim Hock 17–18, 8–15 | kiesett | 5. | ||
Kim Dongmun (Kim Dong-mun) Ju Jongszong (Yu Yong-seong) | Dánia (DEN) Henrik Svarrer Michael Søgaard 11–15, 15–5, 15–18 | kiesett | 17. | |||||
Pang Szuhjon (Bang Su-hyeon) | Női egyes | erőnyerő | Obigeli Olorunsola (NGR) 11–0, 11–0 | Mizui Jaszuko (JPN) 11–2, 11–3 | Jao Jen (Yao Yan) (CHN) 11–3, 11–2 | Susi Susanti (INA) 11–9, 11–8 | Mia Audina (INA) 11–6, 11–7 | |
Kim Dzsihjon (Kim Ji-hyeon) | erőnyerő | Sandra Dimbour (FRA) 11–2, 11–3 | Mizui Hiszako (JPN) 11–4, 11–0 | Je Csao-jing (Ye Zhaoying) (CHN) 11–5, 12–11 | Mia Audina (INA) 6–11, 11–9, 1–11 | Bronzmérkőzés Susi Susanti (INA) 4–11, 1–11 | 4. | |
Na Gjongmin (Na Gyeong-Min) | Huang Csia-csi (Huang Chia-Chi) (TPE) 6–11, 7–11 | kiesett | 33. | |||||
Kil Jonga (Gir Yeong-a) Csang Hjeok (Jang Hye-ok) | Női páros | erőnyerő | Japán (JPN) Szakamoto Maszako Macuo Tomomi 15–7, 15–6 | Dánia (DEN) Ann Jørgensen Lotte Olsen 15–9, 15–9 | Kína (CHN) Csin Ji-jüan (Qin Yiyuan) Tang Jung-su (Tang Yongshu) 15–12, 10–15, 18–16 | Kína (CHN) Ko Fej (Ge Fei) Ku Csün (Gu Jun) 5–15, 5–15 | ||
Kim Mihjang (Kim Mi-Hyang) Kim Sinjong (Kim Sin-Yeong) | Japán (JPN) Mijamura Aiko Mijamura Akiko 15–12, 18–13 | Dánia (DEN) Helene Kirkegaard Rikke Olsen 8–15, 8–15 | kiesett | 9. | ||||
Cong Dzsehi (Jeong Jae-hui) Pak Szujon (Park Su-yeon) | Tajvan (TPE) Csen Li-csin (Chen Li-Chin) Caj Huj-min (Tsai Hui-Min) 15–7, 15–6 | Dánia (DEN) Lisbet Stuer-Lauridsen Marlene Thomsen 8–15, 15–13, 9–15 | kiesett | 9. | ||||
Kil Jonga (Gir Yeong-A) Kim Dongmun (Kim Dong-Mun) | Vegyes páros | Hongkong (HKG) Chan Ngój-méj (Chan Oi Ni) Tim He 15–6, 15–10 | Nagy-Britannia (GBR) Joanne Wright-Goode Nick Ponting 18–13, 15–1 | Indonézia (INA) Minarti Timur Trikus Haryanto 15–4, 15–13 | Kína (CHN) Peng Hszin-jung (Peng Xinyong) Csen Hsziao-tung (Chen Xingdong) 15–6, 15–8 | Dél-Korea (KOR) Na Gjongmin (Na Gyeong-Min) Pak Csubong (Park Ju-bong) 13–15, 15–4, 15–12 | ||
Na Gjongmin (Na Gyeong-Min) Pak Csubong (Park Ju-bong) | Kanada (CAN) Doris Piché Iain Sydie 15–3, 15–6 | Svédország (SWE) Catrine Bengtsson Peter Axelsson 15–1, 17–15 | Kína (CHN) Vang Hsziao-jüan (Wang Xiaoyuan) Tao Hsziao-csiang (Tao Xiaoqiang) 15–7, 15–9 | Kína (CHN) Szun Man (Sun Man) Liu Csien-csün (Liu Jianjun) 15–10, 15–4 | Dél-Korea (KOR) Kil Jonga (Gir Yeong-A) Kim Dongmun (Kim Dong-Mun) 15–13, 4–15, 12–15 |
Torna
Bővebben: Torna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
I Dzsuhjong (Lee Ju-hyeong) | Talaj | 19,137 | 22. | kiesett | |
Ugrás | 19,075 | 36. | kiesett | ||
Korlát | 19,162 | 11.* | 9,687 | 7. | |
Nyújtó | 19,299 | 7.* | 8,525 | 8. | |
Gyűrű | 18,900 | 35.** | kiesett | ||
Lólengés | 19,074 | 21. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,647 | 7. | 56,986 | 20. | |
Han Junszu (Han Yun-su) | Talaj | 18,825 | 42. | kiesett | |
Ugrás | 18,675 | 63.***** | kiesett | ||
Korlát | 19,000 | 24.* | kiesett | ||
Nyújtó | 19,262 | 12.* | kiesett | ||
Gyűrű | 18,400 | 71.* | kiesett | ||
Lólengés | 19,337 | 10. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,499 | 19. | 55,836 | 34. | |
Kim Donghva (Kim Dong-hwa) | Talaj | 18,425 | 71. | kiesett | |
Ugrás | 18,250 | 86. | kiesett | ||
Korlát | 9,400 | 98. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,525 | 62.* | kiesett | ||
Gyűrű | 18,937 | 32. | kiesett | ||
Lólengés | 16,900 | 85. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 100,437 | 76. | kiesett | ||
Csong Dzsinszu (Jeong Jin-su) | Talaj | 19,199 | 19. | kiesett | |
Ugrás | 9,400 | 101. | kiesett | ||
Korlát | 19,162 | 11.* | kiesett | ||
Nyújtó | 19,000 | 29. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,875 | 38. | kiesett | ||
Lólengés | 9,450 | 100. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 95,086 | 79. | kiesett | ||
Jo Hongcshol (Yeo Hong-cheol) | Talaj | 19,300 | 11. | kiesett | |
Ugrás | 19,399 | 3. | 9,756 | ||
Korlát | 18,400 | 61.** | kiesett | ||
Nyújtó | 9,300 | 102. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,712 | 54.* | kiesett | ||
Lólengés | 8,375 | 102. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 93,486 | 82. | kiesett | ||
Cso Szongmin (Jo Seong-min) | Talaj | 19,000 | 31. | kiesett | |
Ugrás | 18,950 | 42.*** | kiesett | ||
Korlát | 18,150 | 76. | kiesett | ||
Nyújtó | 9,612 | 97.* | kiesett | ||
Gyűrű | 9,375 | 100. | kiesett | ||
Lólengés | 16,600 | 90. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 91,687 | 86. | kiesett | ||
Kim Bonghjon (Kim Bong-hyeon) | Ugrás | 9,450 | 99.* | kiesett | |
Korlát | 9,350 | 100. | kiesett | ||
Nyújtó | 17,125 | 90. | kiesett | ||
Gyűrű | 9,200 | 101. | kiesett | ||
Lólengés | 18,812 | 42.** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 63,937 | 105. | kiesett | ||
I Dzsuhjong (Lee Ju-hyeong) Han Junszu (Han Yun-su) Kim Donghva (Kim Dong-hwa) Csong Dzsinszu (Jeong Jin-su) Jo Hongcshol (Yeo Hong-Cheol) Cso Szongmin (Jo Seong-min) Kim Bonghjon (Kim Bong-hyeon) | Csapat összetett | 567,054 | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Kong Jundzsin (Kong Yun-jin) | Talaj | 18,512 | 72. | kiesett | |
Ugrás | 18,712 | 62.** | kiesett | ||
Felemás korlát | 17,580 | 86. | kiesett | ||
Gerenda | 18,100 | 64. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 72,904 | 63. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Ko Unho (Go Un-ho) | 100 m gyors | 52,56 | 4. | 49. | kiesett | |||
200 m gyors | 1:52,80 | 2. | 26. | kiesett | ||||
U Cshol (U Cheol) | 400 m gyors | 4:03,11 | 8. | 30. | kiesett | |||
I Gjucshang (Lee Gyu-chang) | 1500 m gyors | 15:47,92 | 8. | 25. | kiesett | |||
Kim Minszok (Kim Min-seok) Ko Unho (Go Un-ho) I Gjucshang (Lee Gyu-chang) U Cshol (U Cheol) | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:45,98 | 5. | 14. | kiesett | |||
Kim Minszok (Kim Min-seok) | 100 m hát | 58,43 | 3. | 39. | kiesett | |||
Csi Szangdzsun (Ji Sang-Jun) | 200 m hát | 2:01,39 | 5. | 11. | B | 2:02,68 | 6. | 14. |
Cso Gvangdzse (Jo Gwang-Je) | 100 m mell | 1:03,39 | 7. | 24. | kiesett | |||
Jang Decshol (Yang Dae-cheol) | 100 m pillangó | 57,05 | 2. | 52. | kiesett | |||
I Dzsonghjong (Lee Jeong-hyeong) | 200 m pillangó | 2:04,53 | 4. | 35. | kiesett | |||
Kim Banghjon (Kim Bang-hyeon) | 200 m vegyes | 2:06,99 | 6. | 26. | kiesett | |||
400 m vegyes | 4:31,16 | 8. | 21. | kiesett | ||||
Cso Gvangdzse (Jo Gwang-Je) Kim Minszok (Kim Min-seok) Ko Unho (Go Un-ho) Jang Decshol (Yang Dae-cheol) | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:50,84 | 7. | 17. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Szo Szojong (Seo So-Yeong) | 50 m gyors | 27,30 | 2. | 41. | kiesett | |||
I Boun (Lee Bo-eun) | 100 m gyors | 58,27 | 7. | 35. | kiesett | |||
I Dzsihjon (Lee Ji-hyeon) (1) | 200 m gyors | 2:05,78 | 5. | 32. | kiesett | |||
200 m vegyes | 2:22,97 | 4. | 35. | kiesett | ||||
Csong Olla (Jeong On-ra) | 400 m gyors | 4:23,35 | 5. | 31. | kiesett | |||
Szo Hjonszu (Seo Hyeon-su) | 800 m gyors | 9:03,22 | 2. | 24. | kiesett | |||
Csong Olla (Jeong On-ra) I Boun (Lee Bo-eun) I Dzsihjon (Lee Ji-hyeon) (1) Szo Szojong (Seo So-Yeong) | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:57,83 | 6. | 19. | kiesett | |||
4 × 200 m gyorsváltó | 8:22,90 | 6. | 18. | kiesett | ||||
I Dzsihjon (Lee Ji-hyeon) (2) | 100 m hát | 1:03,96 | 1. | 18. | kiesett | |||
I Cshangha (Lee Chang-ha) | 200 m hát | 2:14,18 | 4.* | 10.* | B | 2:14,55 | 5. | 13. |
Pjon Hjejong (Byeon Hye-yeong) | 100 m mell | 1:12,85 | 1. | 30. | kiesett | |||
No Dzsuhi (No Ju-hui) | 200 m mell | 2:36,20 | 5. | 28. | kiesett | |||
Pak Uhi (Park U-Hui) | 100 m pillangó | 1:05,36 | 3. | 41. | kiesett | |||
200 m pillangó | 2:22,99 | 1. | 32. | kiesett | ||||
I Dzsihjon (Lee Ji-hyeon) (3) | 400 m vegyes | 4:59,52 | 6. | 28. | kiesett | |||
Pjon Hjejong (Byeon Hye-yeong) I Boun (Lee Bo-eun) I Dzsihjon (Lee Ji-hyeon) (2) Pak Uhi (Park U-Hui) | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:18,98 | 7. | 18. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Ok Tokphil (Ok Deok-pil) | Szörfvitorlázás | 23 | 40 | 36 | 24 | (47 PMS) | 25 | (47 PMS) | 28 | 26 | 202,0 | 33. | ||
Kim Dejong (Kim Dae-yeong) Csong Szongan (Jeong Seong-an) | 470-es osztály | 18 | 28 | 7 | (29) | (31) | 28 | 26 | 16 | 26 | 23 | 28 | 200,0 | 28. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ||||
Csu Szunan (Ju Sun-an) | Szörfvitorlázás | 15 | (20) | 9 | 14 | 14 | 14 | 13 | (16) | 16 | 95,0 | 16. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Kim Hogon (Kim Ho-gon) | Laser | 16 | 18 | 30 | 5 | 15 | 12 | (35) | 28 | (32) | 26 | 23 | 173,0 | 23. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kim Jongho (Kim Yeong-ho) | Tőr, egyéni | Tung Csao-cse (Dong Zhaozhi) (CHN) 15–12 | Dmitrij Sevcsenko (RUS) 15–13 | Uwe Römer (GER) 15–13 | Alessandro Puccini (ITA) 14–15 | kiesett | 8. | ||
Kim Jongguk (Kim Yong-guk) | Kiss Róbert (HUN) 15–11 | Szerhij Holubickij (UKR) 4–15 | kiesett | 29. | |||||
Csong Szugi (Jeong Su-gi) | İlqar Məmmədov (RUS) 15–8 | Franck Boidin (FRA) 14–15 | kiesett | 30. | |||||
Jang Nöszong (Yang Noe-seong) | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | Pavel Kolobkov (RUS) 14–15 | kiesett | 23. | ||||
Csang Theszok (Jang Tae-seok) | Roman Ječmínek (CZE) 15–13 | Arnd Schmitt (GER) 13–15 | kiesett | 27. | |||||
I Szanggi (Lee Sang-gi) | Elmar Borrmann (GER) 14–15 | kiesett | 42. | ||||||
Ju Szangdzsu (Yu Sang-ju) | Kard, egyéni | Szo Szongdzsun (Seo Seong-jun) (KOR) 15–11 | Sztanyiszlav Pozdnyakov (RUS) 6–15 | kiesett | 32. | ||||
Szo Szongdzsun (Seo Seong-jun) | Ju Szangdzsu (Yu Sang-ju) (KOR) 11–15 | kiesett | 33. | ||||||
I Hjogun (Lee Hyo-geun) | Peter Cox, Jr. (USA) 9–15 | kiesett | 38. | ||||||
Csong Szugi (Jeong Su-gi) Kim Jongguk (Kim Yong-guk) Kim Jongho (Kim Yeong-ho) | Tőr, csapat | Kína (CHN) Je Csung (Ye Chong) Tung Csao-cse (Dong Zhaozhi) Vang Haj-pin (Wang Haibin) 45–42 | Kuba (CUB) Elvis Gregory Oscar García Rolando Tucker 34–45 | Az 5–8. helyért Magyarország (HUN) Marsi Márk Kiss Róbert Érsek Zsolt 42–45 | A 7. helyért Olaszország (ITA) Alessandro Puccini Marco Arpino Stefano Cerioni 45–34 | 7. | |||
Csang Theszok (Jang Tae-seok) I Szanggi (Lee Sang-gi) Jang Nöszong (Yang Noe-seong) | Párbajtőr, csapat | Egyesült Államok (USA) Tamir Bloom Jim Carpenter Mike Marx 41–45 | A 9. helyért Kanada (CAN) Jean-Marc Chouinard Danek Nowosielski James Ransom 40–45 | 10. | |||||
I Hjogun (Lee Hyo-geun) Szo Szongdzsun (Seo Seong-jun) Ju Szangdzsu (Yu Sang-ju) | Kard, csapat | Lengyelország (POL) Janusz Olech Norbert Jaskot Rafał Sznajder 24–45 | A 9–11. helyért Egyesült Államok (USA) Peter Cox, Jr. Peter Westbrook Tom Strzalkowski 32–45 | kiesett | 11. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Cson Migjong (Jeon Mi-gyeong) | Tőr, egyéni | Suzanne Paxton (USA) 15–14 | Valentina Vezzali (ITA) 12–15 | kiesett | 32. | ||||
Ko Dzsongdzson (Go Jeong-jeon) | Párbajtőr, egyéni | Tamara Esteri (CUB) 15–12 | Taymi Chappe (ESP) 15–12 | Leslie Marx (USA) 15–12 | Szalay Gyöngyi (HUN) 5–15 | kiesett | 8. | ||
Kim Hidzsong (Kim Hui-jeong) | Nhi Lan Le (USA) 15–13 | Nagy Tímea (HUN) 5–15 | kiesett | 28. | |||||
I Gumnam (Lee Geum-nam) | Milagros Palma (CUB) 15–12 | Hormay Adrienn (HUN) 9–15 | kiesett | 30. | |||||
Kim Hidzsong (Kim Hui-jeong) Ko Dzsongdzson (Go Jeong-jeon) I Gumnam (Lee Geum-nam) | Párbajtőr, csapat | Egyesült Államok (USA) Elaine Cheris Leslie Marx Nhi Lan Le 44–45 | A 9. helyért Svájc (SUI) Gianna Hablützel-Bürki Michèle Wolf Sandra Kenel 44–45 | 10. |
Források
- South Korea at the 1996 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Republic of Korea at the 1996 Summer Olympics. Olympedia. (Hozzáférés: 2021. január 12.)
- Kelet-Ázsia-portál
- Olimpiaportál
- Korea-portál