Mistrovství světa v atletice do 17 let 2011
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
7. mistrovství světa v atletice do 17 let se uskutečnilo ve dnech 6. července – 10. července 2011 v francouzském městě Lille.
Výsledky
Muži
Soutěž | Zlato | Výsledek | Stříbro | Výsledek | Bronz | Výsledek |
100 m | Odail Todd | 10,51 | Kazuma Ōseto | 10,52 | Mickaël Zézé | 10,57 |
200 m | Stephen Newbold | 20,89 | Odail Todd | 21,00 | Ronald Darby | 21,08 |
400 m | Arman Hall | 46,01 | Alfas Kishoyan | 46,58 | Patryk Dobek | 46,67 |
800 m | Leonard Kirwa Kosencha | 1:44,08 | Mohammed Aman | 1:44,68 | Timothy Kitum | 1:44,98 |
1500 m | Teshome Diressa | 3:39,13 | Vincent Kiprotich Mutai | 3:39,17 | Jonathan Kiplimo Sawe | 3:39,54 |
3000 m | William Malel Sitonik | 7:40,10 | Patrick Mutunga Mwikya | 7:40,47 | Abrar Osman Adem | 7:40,89 |
2000 m překážek | Conseslus Kipruto | 5:28,65 | Gilbert Kiplangat Kirui | 5:30,49 | Zacharia Kiprotich | 5:37,98 |
110 m překážek (91,4cm) | Andries van der Merwe | 13,41 | Joshua Hawkins | 13,44 | Wilhem Belocian | 13,51 |
400 m překážek (84,0cm) | Jegor Kuzniecow | 50,97 | Ibrahim Mohamed Saleh | 51,14 | Takahiro Matsumoto | 51,26 |
Štafeta švédská | Ronald Darby Aldrich Bailey Najee Glass Arman Hall | 1:49,47 | Kazuma Ōseto Akiyuki Hashimoto Shōtarō Aikyō Takuya Fukunaga | 1:50,69 | Wilhem Belocian Mickaël Zézé Jordan Geenen Thomas Jordier | 1:51,81 |
Chůze na 10 000 m | Pavel Paršin | 40:51,31 | Kenny Martín Pérez | 40:59,25 | Erwin González | 41:09,60 |
Skok do výšky | Gaël Levécque | 2,13 | Usman Usmanow | 2,13 | Justin Fondren | 2,13 |
Skok o tyči | Robert Renner | 5,25 | Melker Svärd-Jacobsson | 5,15 | Jacob Blankenship | 5,05 |
Skok daleký | Lin Qing | 7,83 | Johan Taléus | 7,44 | Stefano Braga | 7,42 |
Trojskok | Latario Collie-Minns | 16,06 | Albert Janki | 15,95 | Lathone Collie-Minns | 15,51 |
Vrh koulí (5 kg) | Jacko Gill | 24,35 | Tyler Schultz | 20,35 | Braheme Days | 20,14 |
Hod diskem (1,5 kg) | Fedrick Dacres | 67,05 | Ethan Cochran | 61,37 | Gerhard de Beer | 60,63 |
Hod kladivem (5 kg) | Bence Pásztor | 82,60 | Özkan Baltacı | 78,63 | Serhij Reheda | 74,06 |
Hod oštěpem (700 g) | Reinhard van Zyl | 82,96 | Morné Moolman | 80,99 | Zhang Guisheng | 77,62 |
Osmiboj | Jake Stein | 6491 bodů | Fredrick Ekholm | 6127 bodů | Felipe dos Santos | 5966 bodů |
Ženy
Soutěž | Zlato | Výsledek | Stříbro | Výsledek | Bronz | Výsledek |
100 m | Jennifer Madu | 11,57 | Myasia Jacobs | 11,61 | Christania Williamsová | 11,63 |
200 m | Desiree Henry | 23,25 | Christian Brennanová | 23,47 | Shericka Jacksonová | 23,62 |
400 m | Shaunae Millerová | 51,84 | Christian Brennanová | 52,12 | Olivia Jamesová | 52,14 |
800 m | Ajeé Wilsonová | 2:02,64 | Wang Chunyu | 2:03.23 | Jessica Juddová | 2:03,43 |
1500 m | Faith Chepngetich Kipyegon | 4:09,48 | Senbere Teferi | 4:10,54 | Genet Tibieso | 4:11,56 |
3000 m | Gotytom Gebreslase | 8:56,36 | Ziporah Wanjiru Kingori | 8:56,82 | Caroline Chepkoech Kipkirui | 8:58,63 |
110 m překážek | Norah Jeruto Tanui | 6:16,41 | Fadwa Sidi Madane | 6:20.98 | Lilian Jepkorir Chemweno | 6:21.85 |
100 m překážek (76,2cm) | Trinity Wilson | 13,11 | Noemi Zbären | 13,17 | Kendell Williams | 13,28 |
400 m překážek | Nnenya Hailey | 57,93 | Sarah Carli | 58,05 | Surian Hechavarría | 58,37 |
Štafeta švédská | Christania Williams Shericka Jacksonová Chris-Ann Gordon Olivia James | 2:03,42 | Jennifer Madu Bealoved Brown Kendall Baisden Robin Reynolds | 2:03,92 | Shamelle Pless Khamica Bingham Christian Brennan Sage Watson | 2:05,72 |
Chůze na 5 000 m | Kate Veale | 21:45,59 | Mao Yanxue | 22:00,15 | Nadieżda Leontjewa | 22:00,84 |
Skok do výšky | Ligia Grozav | 1,87 | Iryna Heraszczenko | 1,87 | Chanice Porter | 1,82 |
Skok o tyči | Desiree Singh | 4,25 | Liz Parnov | 4,20 | Lucy Bryan | 4,10 |
Skok daleký | Chanice Porter | 6,22 | Anastassia Angioi | 6,17 | Marina Buczelnikowa | 6,11 |
Trojskok | Sokhna Galle | 13,62 | Li Jingyu | 13,57 | Ana Peleteirová | 12,92 |
Vrh koulí | Guo Tianqian | 15,24 | Sophie McKinna | 14,90 | Katinka Urbaniak | 14,71 |
Hod diskem | Rosalía Vázquez | 53,51 | Liang Yan | 52,89 | Shelbi Vaughan | 52,58 |
Hod kladivem | Louisa James | 57,13 | Malwina Kopron | 57,03 | Roxana Perie | 56,75 |
Hod oštěpem | Christin Hussongová | 59,74 | Sofi Flinck | 54,62 | Monique Cilione | 52,77 |
Sedmiboj | Yusleidys Mendieta | 5697 bodů | Yorgelis Rodríguez | 5671 bodů | Marjolein Lindemans | 5532 bodů |
Mistrovství světa v atletice do 17 let | |
---|---|
Bydhošť 1999 • Debrecín 2001 • Sherbrooke 2003 • Marrákeš 2005 • Ostrava 2007 • Brixen 2009 • Lille 2011 • Doněck 2013 • Cali 2015 • Nairobi 2017 | |
Přehled českých medailí |